Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolestivý zubní váček

Autor: Redakce

Zubní váček se obvykle objeví, když se bakterie z neošetřeného zubu dostanou do kořenového kanálku zubu. Způsobují zánět a později i odumření zubu. Někdy se váček objeví i po ošetření zubu, když v kořenovém kanálku zůstanou bakterie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, paní doktorko, prosím o radu: kolegyně v práci má váček na horní dásni pod jedničkou. Před týdnem kolegyni zubař zub čistil, po týdnu se objevil váček s tepající bolestí. Bolest vystřeluje do pravé líce a oka. Dnes proběhl řez dásně a vyčištění od hnisu. Nasadili jsme Arnicu 9 C. Je dobré přidat třeba Belladonnu či Hepar sulfur nebo Equisetum? Antibiotika nebere. Děkuji za odpověď.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,

  • Arnicu určitě ponechejte dále,
  • pokud je to zarudlé a bolest tepe, můžete přidat lék Belladonna 9 C.

Ale předpokládám, že po vyčištění kolegyně už tepavou bolest necítí, proto bych přidala:

  • Hepar sulfuris calcareum 9 C – 5x denně 5 granulí. Ponechte 3 dny, pak dejte tento lék v ředění 15 C – 2x denně 5 granulí na 5–7dní.
  • Hned začněte podávat ještě lék Silicea 9 C – 2x denně 5 granulí."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.2.2020 02:23

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze