Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolestivý zubní váček

Autor: Redakce

Zubní váček se obvykle objeví, když se bakterie z neošetřeného zubu dostanou do kořenového kanálku zubu. Způsobují zánět a později i odumření zubu. Někdy se váček objeví i po ošetření zubu, když v kořenovém kanálku zůstanou bakterie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, paní doktorko, prosím o radu: kolegyně v práci má váček na horní dásni pod jedničkou. Před týdnem kolegyni zubař zub čistil, po týdnu se objevil váček s tepající bolestí. Bolest vystřeluje do pravé líce a oka. Dnes proběhl řez dásně a vyčištění od hnisu. Nasadili jsme Arnicu 9 C. Je dobré přidat třeba Belladonnu či Hepar sulfur nebo Equisetum? Antibiotika nebere. Děkuji za odpověď.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,

  • Arnicu určitě ponechejte dále,
  • pokud je to zarudlé a bolest tepe, můžete přidat lék Belladonna 9 C.

Ale předpokládám, že po vyčištění kolegyně už tepavou bolest necítí, proto bych přidala:

  • Hepar sulfuris calcareum 9 C – 5x denně 5 granulí. Ponechte 3 dny, pak dejte tento lék v ředění 15 C – 2x denně 5 granulí na 5–7dní.
  • Hned začněte podávat ještě lék Silicea 9 C – 2x denně 5 granulí."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.12.2019 03:49

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze