Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Afty

Autor: Redakce

Příčinu vzniku aft přesně naznáme. Proto se při jejich léčbě řeší primárně jejich příznaky. Nejčastěji se objevují u jedinců s oslabenou imunitou, u osob vystavených nadměrné zátěži, u žen před menstruací, kuřáků. Příčinou může být také anémie, či nedostatek vitamínů skupiny B. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, ráda bych se optala, jaká homeopatika byste doporučila. Mám již týden na levé straně obrovskou hnisající bolavou aftu na jazyku. Na afty trpím od dětství. Bolest cítím až pod lícní kost a do krku. Zkoušela jsem již hodně přírodních produktů, tinktur apod., užívám vitamín B a lichořeřišnici. Řeším v sobě momentálně případné ukončení 17letého vztahu s partnerem. Emoce: úzkost, zbytečnost, vina, nerozhodnost, málo lásky k sobě sama. Děkuji předem za Vaši odpověď.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka: MUDr. Renáta Sikytová:

„Dobrý den, na své potíže nasaďte tuto kombinaci homeopatických léků:

  • Kalium bichromicum 9 C – 4x denně 5 granulí,
  • Hepar sulfur 30 C – 2x denně 5 granulí,
  • Oscillococcinum – 1x denně celou tubu.

Samozřejmě hraje roli určitě i psychická stránka, zde je však výběr léků individuální a je třeba více informací.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.12.2019 04:24

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze