Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co se zbylou rýží? Přece ji nevyhodíme!

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Dnes pro vás máme velmi rychlý recept na dobrou (a zdravou) večeři!

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Ludmila Pszczolková

Uvařenou rýži smícháte s hráškem, vajíčkem, nakrájenou lahůdkovou cibulkou, nakrájenou kápií a nastrouhaným sýrem. Osolíte, dle chuti přidáte koření (já jsem přidala pažitku), vytvarujete placičky a dáte péct na 20 minut do trouby. Když placičky po 20 minutách pečení v troubě obrátíte, můžete je shora pomazat troškou másla.

Fantazii se meze nekladou, místo papriky můžete použít cuketu nebo třeba špenát. Ingredience jsem nevážila, všechno jsem přidávala „od oka“ – na 12 placiček jsem dala 3 vejce a asi 130 g sýra.

Skvělou přílohou k placičkám je samozřejmě salát dle vaší chuti. Já jsem navíc udělala česnekový dip (bílý smetanový jogurt, česnek, sůl). A výsledek byl skvělý!

Dobrou chuť!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.10.2019 22:29

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze