Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

A zase rýma?

Autor: PR článek

Na jarní slunečné počasí se těšíme téměř všichni. Příroda se probouzí, stromy zelenají a vše začíná kvést. Pro většinu z nás je to krásná část roku. Ovšem nemalé procento lidí toto období neprožívá šťastně. Alergeny z kvetoucích stromů, keřů, travin i květin dokáží velmi znepříjemnit život nejen dospělým, ale i dětem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Dr. Peithner Prag s.r.o.

Alergická rýma je zánětlivé poškození sliznice nosu působením alergenu. Toto onemocnění se projevuje svěděním a podrážděním nosní sliznice, vodnatým výtokem, kýcháním a pocitem ucpaného nosu způsobeného zduřením sliznice. K dalším doprovodným příznakům může patřit slzení a pálení očí.

Každý alergik má svou sezónu různě dlouhou, podle doby výskytu a květu rostlin, které ho dráždí. Může se jednat o záležitost několika týdnů až měsíců.

Nosní sliznice je jedno z prvních míst, kde dochází ke kontaktu s alergenem. Je důležitou součástí imunitního systému a stojí za to vhodně a šetrně o ni pečovat. Homeopatická léčba je šetrná, nezatěžuje organismus a je vhodná pro děti, těhotné, kojící i seniory.

Nosní sprej Euphorbium compositum Heel je polykomponentní homeopatický léčivý přípravek určený k aplikaci na nosní sliznici. Je vhodný při léčbě rýmy infekčního nebo alergického původu a k léčbě akutního či chronického zánětu vedlejších dutin nosních.

Přípravek obsahuje výtažky z léčivých bylin a minerální látky:

  • Euphorbium (pryšec) - tradičně v homeopatii užívaný na rýmu a katary horních cest dýchacích
  • Pulsatilla pratensis (koniklec luční) - který se užívá k léčbě zánětu nosní sliznice a chronické rýmy
  • Luffa operculata (lufa) - k léčbě rýmy různého původu a bolesti hlavy při zánětech horních cest dýchacích
  • Calcium sulfidum (sulfid vápenatý) - k léčbě zánětů
  • „Solný“ izotonický roztok

Tento přípravek je určen pro dospělé a děti od 2 let. Před použitím si vždy přečtěte příbalovou informaci.

Reklama

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PR článek

Autor: PR článek

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 04:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze