Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

A zase rýma?

Autor: PR článek

Na jarní slunečné počasí se těšíme téměř všichni. Příroda se probouzí, stromy zelenají a vše začíná kvést. Pro většinu z nás je to krásná část roku. Ovšem nemalé procento lidí toto období neprožívá šťastně. Alergeny z kvetoucích stromů, keřů, travin i květin dokáží velmi znepříjemnit život nejen dospělým, ale i dětem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Dr. Peithner Prag s.r.o.

Alergická rýma je zánětlivé poškození sliznice nosu působením alergenu. Toto onemocnění se projevuje svěděním a podrážděním nosní sliznice, vodnatým výtokem, kýcháním a pocitem ucpaného nosu způsobeného zduřením sliznice. K dalším doprovodným příznakům může patřit slzení a pálení očí.

Každý alergik má svou sezónu různě dlouhou, podle doby výskytu a květu rostlin, které ho dráždí. Může se jednat o záležitost několika týdnů až měsíců.

Nosní sliznice je jedno z prvních míst, kde dochází ke kontaktu s alergenem. Je důležitou součástí imunitního systému a stojí za to vhodně a šetrně o ni pečovat. Homeopatická léčba je šetrná, nezatěžuje organismus a je vhodná pro děti, těhotné, kojící i seniory.

Nosní sprej Euphorbium compositum Heel je polykomponentní homeopatický léčivý přípravek určený k aplikaci na nosní sliznici. Je vhodný při léčbě rýmy infekčního nebo alergického původu a k léčbě akutního či chronického zánětu vedlejších dutin nosních.

Přípravek obsahuje výtažky z léčivých bylin a minerální látky:

  • Euphorbium (pryšec) - tradičně v homeopatii užívaný na rýmu a katary horních cest dýchacích
  • Pulsatilla pratensis (koniklec luční) - který se užívá k léčbě zánětu nosní sliznice a chronické rýmy
  • Luffa operculata (lufa) - k léčbě rýmy různého původu a bolesti hlavy při zánětech horních cest dýchacích
  • Calcium sulfidum (sulfid vápenatý) - k léčbě zánětů
  • „Solný“ izotonický roztok

Tento přípravek je určen pro dospělé a děti od 2 let. Před použitím si vždy přečtěte příbalovou informaci.

Reklama

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PR článek

Autor: PR článek

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:10

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze