Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Úzkost a stres v těhotenství

Autor: Redakce

Radostné očekávání přírůstku do rodiny – představíme si spokojenou, krásnou těhotnou ženu s úsměvem na rtech a světlem v očích. Ale není tomu pokaždé tak. Někdy se maminky trápí, necítí se po psychické stránce komfortně. I zde může pomoci homeopatie... 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Ráda bych vyzkoušela homeopatika, ale nevím, která by byla vhodná na můj problém. Jsem podruhé těhotná (4. měsíc) a sužují mě úzkosti, stres, strachy, ze kterých je mi nevolno – zvedá se mi žaludek nejčastěji po ránu a k večeru. První porod jsem měla těžký a náročný, proto se toho druhého bojím a těším se, až ho budu mít za sebou. Dále jsem bez chuti do čehokoliv, ačkoliv jsem bývala perfekcionista a pořádkumilovný člověk. Děkuji mockrát za odpověď.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená porodní asistentka a odbornice v homeopatii Bc. Romana Gogelová:

„Dobrý den, mám opravdu jen málo informací o Vašem zdravotním stavu, je potřebné jen se ujistit, zda jste neměla v minulosti nějaké psychické potíže a neužívala například psychofarmaka. Pokud ano, je jistě zapotřebí stav konzultovat se svým lékařem.

Pokud je to první problém tohoto charakteru a nikdy předtím jste podobné potíže neměla, užívejte léky:

  • Sepia officinalis 15 C – 1x denně a
  • Arsenicum album 9 C – 2x denně (1 dávka = 5 granulí).

Léky je možné užívat dlouhodobě.

Pokud by se Vaše pocity nezlepšily během 14 dní, ozvěte se znovu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 23:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze