Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Svět homeopatie na NIKE RUN PRAGUE!

Autor: Lucie Nestrašilová

TEĎ UŽ JE TO OFICIÁLNÍ: SVĚT HOMEOPATIE JE SOUČÁSTÍ "We Run Prague 2013"! Naše redakce vyběhne do pražských ulic a již potřetí se zúčastní této běžecké události. Jaký byl náš první start?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Závod! Všudypřítomné billboardy mě tentokrát nalákaly, zadala jsem si do vyhledávače Nike Run Prague a…dobrodružná část mého já začala tu druhou, rozumem řízenou, přesvědčovat, ať do toho jdu!

Vyhrála část první, obratem jsem se zaregistrovala a už jsem v tom jela. V tu dobu byl v kalendáři na stole „duben“…do září času dost. Vzápětí kolem mě prolétl květen, červen, začaly prázdniny, absolvovala jsem několik krátkodobých dovolenkových výjezdů a hle…koukám do kalendáře a vidím..SRPEN! Pomalu mi začíná docházet, co mi to dobrodružná část mého já udělala?! Vždyť jsem dosud netrénovala?! Co budu dělat? Za 3 týdny mám stát na startu závodu v běhu na 10 km, který jsem nikdy předtím neběžela. A to mě nenapadlo nic lepšího, než si za své motto dát „Svět homeopatie.cz“.

Rychle jsem tedy začala řešit, jak dál. Táhne mi na 40, sportuji sice často, ale souvislý trénink a běh mě po celé léto, bohužel, míjel. Vyhledala jsem tedy odborníka. I tentokrát jsem vsadila na internetový vyhledávač, zadala „běžecký trenér“ a čekala jsem, který profesionální trenér je ochoten semnou do zkráceného tréninku jít. Jeden se našel. Hurá! První krok je zamnou. Vyrážím na první trénink do Stromovky a překvapivě si ho užívám. Dozvídám se o „běžecké abecedě“, nechybí ani informace o správném strečingu, sprintové rovinky, trénink zakončuji 30 minutovým během, u kterého musím navíc mluvit, abych z trenéra dostala co nejvíce informací. Ufff! Jsem ráda, že sedím v autě. Nicméně jsem nadšena a rozhodnuta, že zkusím udělat maximum pro to, abych se na start závodu postavila.

Večer už mi mailem přichází tréninkový rozpis plný „cizích slov“ a „velkých plánů“. Při představě svého pracovního plánu na nadcházející dny váhám, zda jsem své plány skutečně nepřehnala. Jdu však dál…Nechci nechat nic náhodě a tak kontaktuji svou lékařku, homeopatku a ptám se, co mohu udělat pro to, abych svůj životně první desetikilometrový běh zvládla.

Obratem dostávám dvě rady:
1. Zůstaň doma a neběž!
2. Když neposlechneš, začni, prosím, užívat alespoň Natrum phosphoricum a Magnesium phosphoricum. Tradičně nesmí chybět ani Arnika – odbourá svalovou únavu.

Rada č.1 nepřichází v úvahu. Řídím se tedy radou č.2, vcházím do lékárny a nakupuji doporučená homeopatika…

Do konce měsíce srpna stihnu namísto 8 plánovaných tréninků jen tři! Poslední týden před závodem začínám pomalu couvat…i přesto si jdu vyzvednout startovní triko („Proč jsem do toho ten Svět homeopatie zatáhla?!“)…a tento moment rozhodl. Musím to aspoň zkusit. I kdybych si měla těch 10 km jen projít, nemůžu zklamat!

Den před závodem kontaktuji výživovou poradkyni i svého běžeckého trenéra, abych zjistila, jak má vypadat ideální předzávodní strava a v rámci možností se jejich pokyny řídím.

Druhý den stojím na startu, sypu sobě a své kamarádce (která na rozdíl ode mě opravdu poctivě trénovala) do úst preventivně 5 kuliček Arniky a začínám se těšit! V areálu Žlutých lázní, odkud se startuje, je totiž skvělá atmosféra. Téměř 6000 běžců je připravených ke startu. Je krásný slunečný den. Pro mnoho běžců, jak se později ukáže, bohužel, velmi horký. Nicméně já se cítím výborně a nemůžu se dočkat, až odstartujeme.  

START! Volím volné tempo (konečně se probudila i rozumová část mého já), hlídám si tepovku a neskutečně si běh užívám. Po prvním kilometru mě překvapuje, že mnoho běžců začíná přecházet do chůze a je mi jich líto, neb je před námi ještě dlouhých 9 km a odpadnout na prvním kilometru mi přijde předčasné. Asi je dostala atmosféra na startu, dav Vás žene hlava nehlava, lidé se předhánějí, co to dá. Až v druhé půli závodu se ukáže, jak kdo rozložil své síly.

Běžet starou Prahou je krásný zážitek. Celá trasa závodu je lemována fanoušky, sem tam běžcům zahraje kapela, lidé volají a tleskají.

 

Se zvyšujícím se počtem uběhnutých kilometrů se snižuje počet závodníků na trati, mezi 9. a 10. kilometrem někteří běžci, bohužel, kolabují. Poslední kilometr je lemován záchranáři, kteří ošetřují ty, jež své síly přecenili, podcenili předzávodní přípravu (minimálně „zavodnění“ organismu) a z důvodu dehydratace zkolabovali. Naštěstí se všem dostává rychlé lékařské pomoci. Když pak po závodě čtu, jaká mediální kampaň se proti organizaci závodu seběhla, nemohu věřit vlastním očím ani uším. Neviděla jsem na trati nikoho, kdo by nebyl v případě nutnosti ošetřen. Byla bych první, která by seběhla z trati a první pomoc poskytla. Záchranáři však byli všude, kde měli být. 

Poslední metry závodu si tedy užívám a jsem ráda, že jsem spolu s další pětitisícovkou běžců doběhla co cíle. Endorfiny, které se mi radostí ze skvěle zvládnutého závodu nahromadily, jsou ve mně ještě dnes. Byl to neuvěřitelný zážitek, jsem šťastná, že jsem to nejen pro sebe, ale hlavně pro Svět homeopatie, tedy pro dobrou věc, dokázala! Za rok do toho jdu znovu! Jen tentokrát i s poctivým tréninkem. 

Kdyby se někdo z vás rozhodl, zvednout se ze „sedačky“ a začít třeba právě s běháním, mohla by se vám hodit ještě jedna rada. Z obavy ze svalové únavy, která se dala po náročném výkonu očekávat, jsem si hned po doběhnutí do cíle vzala dalších 5 kuliček Arniky (ano, skutečně jsem měla tubičku s Arnikou v kapse sebou). Posléze jsem si vzala dalších 5 kuliček asi hodinu po závodě a před spaním. Druhý den jsem se vzbudila zcela bez jakékoli svalové únavy. Na to mi volala kamarádka, která ode mě dostala stejné Arnikovské doporučení s tím, že mi chce poděkovat, neb její muž (velký sportovec) jí celý zbytek dne i den následující stále pozoroval a čekal, kdy „padne“. Ona však nepadla, jen byla překvapeným mužem požádána, zda by mu mohla Arniku na jeho závod také koupit. Možná to zní až neuvěřitelně, svou zkušenost vám nenutím, ale věřte, že za zkoušku to prostě stojí!
   

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 17:33

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze