Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Akutní otitida u kokršpaněla

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Zánět uší, neboli otitida, je u každého zvířete nepříjemným onemocněním. Obvykle se projevuje třepáním hlavy, „ježděním“ s uchem po koberci, protože se bolest střídá se svěděním, a v neposlední řadě, když k uchu čichneme, nevábně „voní“. Zvíře taktéž může nosit hlavu trochu na stranu. Tady pozor, nezaměňovat s případným neurologickým problémem!

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Tímto onemocněním trpí převážně plemena klapouchá jako např. kokršpanělové, baseti, bloodhoundi apod., u nichž ucho nevětrá a je navíc těžké.

Mým pacientem byl celočerný kokršpaněl jménem Ben. Věk 9 let, ve výborné kondici, měl moc rád vodu. Doteď žádný problém nebyl, nyní poprvé zřejmě v důsledku zapaření a nedostatečného vysušení po koupání začal třepat následující dny hlavou a bohužel mu byla veterinárním lékařem diagnostikována otitida – zánět středního ucha.

K případu jsem přistupovala jako k akutní otitidě, vzniklé náhle a rychle, která ještě nebyla rozvinutá do chronického stavu. Benovi sice nebylo příjemné, když jsem si uši prohlížela, ale byl moc hodný a držel.

Zvolila jsem jednorázové podání léku Dulcamara 9 C, a sice 5 granulek přímo do tlamky vzhledem k tomu, že příčina problému souvisela s vlhkostí, tedy nedostatečným dosušením fénem po koupání.

Další lék, který jsem zvolila, byl Arsenicum album 9 C, který se Benovi podával zhruba 5 dní v dávce 5 granulek 1x denně. A nakonec jsem zvolila Pyrogenium 9 C 1x denně 5 granulek po dobu 3 dní.

Majitelka se s Benem přišla ukázat na kontrolu po týdnu. Benův stav byl prakticky bez problémů, zánět dozníval, a tak jsem jen doporučila nadále podávat ještě 2–3 dny Arsenicum album 15 C a nakonec na celkové lepší hojení ještě podávat týden Arnicu montanu 9 C.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:20

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze