Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Akutní otitida u kokršpaněla
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Zánět uší, neboli otitida, je u každého zvířete nepříjemným onemocněním. Obvykle se projevuje třepáním hlavy, „ježděním“ s uchem po koberci, protože se bolest střídá se svěděním, a v neposlední řadě, když k uchu čichneme, nevábně „voní“. Zvíře taktéž může nosit hlavu trochu na stranu. Tady pozor, nezaměňovat s případným neurologickým problémem!

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Tímto onemocněním trpí převážně plemena klapouchá jako např. kokršpanělové, baseti, bloodhoundi apod., u nichž ucho nevětrá a je navíc těžké.
Mým pacientem byl celočerný kokršpaněl jménem Ben. Věk 9 let, ve výborné kondici, měl moc rád vodu. Doteď žádný problém nebyl, nyní poprvé zřejmě v důsledku zapaření a nedostatečného vysušení po koupání začal třepat následující dny hlavou a bohužel mu byla veterinárním lékařem diagnostikována otitida – zánět středního ucha.
K případu jsem přistupovala jako k akutní otitidě, vzniklé náhle a rychle, která ještě nebyla rozvinutá do chronického stavu. Benovi sice nebylo příjemné, když jsem si uši prohlížela, ale byl moc hodný a držel.
Zvolila jsem jednorázové podání léku Dulcamara 9 C, a sice 5 granulek přímo do tlamky vzhledem k tomu, že příčina problému souvisela s vlhkostí, tedy nedostatečným dosušením fénem po koupání.
Další lék, který jsem zvolila, byl Arsenicum album 9 C, který se Benovi podával zhruba 5 dní v dávce 5 granulek 1x denně. A nakonec jsem zvolila Pyrogenium 9 C 1x denně 5 granulek po dobu 3 dní.
Majitelka se s Benem přišla ukázat na kontrolu po týdnu. Benův stav byl prakticky bez problémů, zánět dozníval, a tak jsem jen doporučila nadále podávat ještě 2–3 dny Arsenicum album 15 C a nakonec na celkové lepší hojení ještě podávat týden Arnicu montanu 9 C.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích