Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Akutní otitida u kokršpaněla

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Zánět uší, neboli otitida, je u každého zvířete nepříjemným onemocněním. Obvykle se projevuje třepáním hlavy, „ježděním“ s uchem po koberci, protože se bolest střídá se svěděním, a v neposlední řadě, když k uchu čichneme, nevábně „voní“. Zvíře taktéž může nosit hlavu trochu na stranu. Tady pozor, nezaměňovat s případným neurologickým problémem!

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Tímto onemocněním trpí převážně plemena klapouchá jako např. kokršpanělové, baseti, bloodhoundi apod., u nichž ucho nevětrá a je navíc těžké.

Mým pacientem byl celočerný kokršpaněl jménem Ben. Věk 9 let, ve výborné kondici, měl moc rád vodu. Doteď žádný problém nebyl, nyní poprvé zřejmě v důsledku zapaření a nedostatečného vysušení po koupání začal třepat následující dny hlavou a bohužel mu byla veterinárním lékařem diagnostikována  otitida – zánět středního ucha.

K případu jsem přistupovala jako k akutní otitidě, vzniklé náhle a rychle, která ještě nebyla rozvinutá do chronického stavu. Benovi sice nebylo příjemné, když jsem si uši prohlížela, ale byl moc hodný a držel.

Zvolila jsem jednorázové podání léku Dulcamara 9 C, a sice 5 granulek přímo do tlamky vzhledem k tomu, že příčina problému souvisela s vlhkostí, tedy nedostatečným dosušením fénem po koupání.

Další lék, který jsem zvolila, byl Arsenicum album 9 C, který se Benovi podával zhruba 5 dní v dávce 5 granulek 1x denně. A nakonec jsem zvolila Pyrogenium 9 C 1x denně 5 granulek po dobu 3 dní.

Majitelka se s Benem přišla ukázat na kontrolu po týdnu. Benův stav byl prakticky bez problémů, zánět dozníval, a tak jsem jen doporučila nadále podávat ještě 2–3 dny Arsenicum album 15 C a nakonec na celkové lepší hojení ještě podávat týden Arnicu montanu 9 C.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 08:52

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze