Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Muzikanti, zpozorněte!

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Jaké potíže trápí muzikanty? Ti, kteří se věnují hraní na hudební nástroj každodenně, často mívají přetížené šlachy a svalové úpony. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Doporučuji jim během intenzívnější zátěže tuto kombinaci homeopatických léků:

  • Ruta graveolens 15 C + Calcarea fluorica 9 C od každého 5 granulí třikrát týdně (pondělístředa–pátek).

Je to kombinace vynikající pro regeneraci šlach a svalových úponů zápěstí a předloktí, které jsou v extrémních polohách namáhány. Mám doma kytaristu, hudba je jeho vášeň, specifický způsob relaxace od běžných studijních starostí. Nepotřebuje se věnovat meditaci v lotosovém sedu, jeho „hudební flow“ mu umožňuje při současném propojování motorických dovedností s emocemi totální odpojení od starostí běžného dne. Jeho dlouhé štíhlé prsty se doslova laskají s hmatníkem. Pro nás rodiče je radost ho sledovat…

Pokud se blíží vystoupení s kapelou, jde doslova o každou minutu hraní, takže přetížení je nasnadě. Zde pomůže homeopatický lék:

  • Magnesia phosphorica 9 C 10 granulí rozpuštěných v neperlivé vodě (objem není podstatný, důležité je popíjení roztoku po doušcích během celého dne).

Pak přijde den „D“ a dlouho očekávaný koncert. Samozřejmě celá kapela chce předvést maximum svého muzikantského umění. Tady je prostor pro individuální homeopatický přístup.

Bubeníka trápí zpocené ruce a jejich nešikovnost následkem trémy, proto potřebuje lék:

  • Kalium bromatum 9 C 5 granulí těsně před vystoupením.

Baskytarista je kvůli trémě spíše zpomalený. Podání léku:

  • Gelsemium sempervirens 9 C – 5 granulí před vstupem na podium – je pro něj odložením ostychu.

A náš kytarista a zpěvák v jedné osobě potřebuje:

  • Argentum nitricum 9 C  5 granulí těsně před vystoupením, aby nezrychloval tempo a udržel svou energii v patřičném rytmu.

Takhle „homeopaticky“ vyladěné hudební uskupení pak rozdává radost všem svým fanouškům.

Pokud by tréma výkon vašeho hudebníka svazovala dlouhodobě a již několik dní před vystoupením by ho trápilo, jak vystoupení dopadne, doporučuji výše uvedené léky podávat právě několik dní před vystoupením v ředění 15 C 5 granulí každý den ráno a večer.

Zkušenosti hudebníků profesionálů i amatérů se shodují, že homeopatické léky jsou pro ně jednoznačným pozitivním přínosem. Takže ať máte doma malého hudebníka „z lidušky“, nebo studenta konzervatoře, zkuste prožívat jejich hudební trénink i vystoupení uvolněně a radostně!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 12:16

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze