Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Naražené koleno

Autor: Lucie Nestrašilová

Dlouho jsem nepřispěla žádným příběhem ze života s naší fenkou Kanie. Už je z ní celkem velká psí slečna, se svými 35 kily se má čile k světu. Z lenocha se nám za těch několik měsíců podařilo vychovat celkem aktivního psa. U nás v rodině jí ani nic jiného nezbývalo. Minulý měsíc se mi ale ta její energie stala téměř osudnou. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

I přes dost šílené počasí v podobě lehkých dvou stupňů nad nulou, vichru a deště jsme s manželem vytáhli Kanie na „házecí“ procházku. Ta spočívá v tom, že vezmeme gumový kroužek, který jí házíme, a ona celá radostná pro něj běhá a nosí nám ho zpět. I když by tolik sprintovat neměla, říkáme si, ať si ten svůj psí život hlavně užije. A protože ten kroužek miluje, není co řešit.

Tentokrát byl v házení aktivní můj muž. V jednu chvíli jsem si řekla, že ho v tom dřepování a házení zastoupím. Zavolala jsem Kanie, vzala kroužek, hodila a – do nohy se mi zamotalo její dlouhé stopovací vodítko. Kanie se plnou parou rozběhla vpřed, já udělala otočku, zařvala jsem, padla na zem – a myslela jsem si, že mi urvala nohu pod kolenem a já se už nikdy nezvednu. Ta bolest byla šílená. Asi dvě minuty jsem ležela, rozdýchávala jsem to, pak mi můj muž pomohl se zvednout a „dopajdat“ do nejbližší kavárny. Hned od kávy jsem napsala SOS zprávu MUDr. Ludvíkové, autorce knihy „Homeopatie a sport“, a požádala ji o akutní radu. Jelikož jsem mohla na nohu stoupnout, vypadalo to „pouze“ na naražené koleno, což není vážné zranění, jen bolestivé.

Její doporučení:

„Samozřejmě Arnica montana 9 C + Ruta graveolens 15 C (toto ředění působí i proti bolesti). Tuto kombinaci si ber dnes každou hodinu po 5 granulích, od zítra 3x denně. Ráno při vstávání přidej Rhus toxicodendron 9 C.“

Jelikož mě noha opravdu velmi bolela a chtěla jsem být co nejdříve fit, vzala jsem všechna její doporučení velmi disciplinovaně, k tomu jsem zachovala klid, lehla jsem do postele, četla jsem si knížku a doufala, že se z toho nevyvine nic horšího. Koleno jsem navíc chladila, aby neoteklo.

Druhý den bylo nejtěžší vstávání, neboť koleno ztuhlo a potřebovalo pomalu rozhýbat. V léčbě jsem pokračovala a již druhý den k večeru mi otrnulo a já začala přemýšlet, zda už bych mohla v rámci rehabilitace sednout na rotoped. No, nebyl to rozumný nápad. Naordinovala jsem si tedy ještě klidný večer, což bylo fajn.

Ráno jsem vstala již s úsměvem, protože se moje pohybové schopnosti výrazně zlepšily a já byla pomalu schopná se zapojit zpět do aktivního dne. Ještě ten večer jsem sedla na rotoped a v dobré náladě jsem rekapitulovala svůj příběh se šťastným koncem: „Jak mě homeopatie zvedla zpátky na nohy.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:16

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze