Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Hokejové nadšení aneb najděte si svou vášeň

Autor: Mgr. Martina Rybková

První hokejové krůčky mého 11letého syna Matěje na ledě začaly před pěti lety, pamatuji si přesně i datum 9. 12. 2013. Nějak ho to od začátku táhlo do branky. „Dědo, já jsem se rozhodl, že budu hokejista.“ To byla věta, která paradoxně zazněla po celohodinovém padání na ledě. A bylo vymalováno. 

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Mensatorová

Od té doby je hokej součástí našeho rodinného života. Matěj chytá za HC Čerti Ostrov. Tréninky 5x týdně, víkendové zápasy, turnaje. Samo sebou se stal mým objektem pro homeopatické testování.

Před každým tréninkem i na zápasy mu připravuji do hokejové flašky homeopatický koktejl. Do 1 litru vody rozpustím 5 granulí léku Arnica montana 9 C, protože má syn větší fyzickou zátěž, dále 5 granulí léku Natrum muriaticum 5 C, což je biochemický distributor vody, a kvůli vydatnému pocení přidávám i 5 granulí léku China rubra 9 C na obnovu ztrát tělních tekutin.

V případě potřeby mu také dávám na posílení imunity Oscillococcinum 1 tubu týdně.

Když dříve býval před zápasem více nervózní, pomohlo Gelsemium sempervirens 15 C.

Po zápasu pije koktejl z 5 granulí léku Ferrum phosphoricum 5 C a 5 granulí léku Magnesia phosphorica 5 C.

Největším vzorem i koučem zároveň je pro mého syna jeho děda, můj taťka. Slýchává od něj často věty typu: „Hokej je hlavně o hlavě.“ „Rozzlobený brankář nic nechytne! Naopak, hoď „nerva“ na soupeře, ať se vzteká on.“ Máťa už mu dává za pravdu… A já vím své, že k tomu, aby byl v pohodě, méně se vztekal a lépe zvládal své emoce, mu pomáhá i homeopatie (konkrétně jeho konstituční homeopatický lék).

Nyní hokejová sezóna pomalu končí a můj syn se už těší, jak se bude se svým dědou věnovat své druhé vášni – rybaření. A já se těším, že pro vás napíši své další homeopatické tipy z lékárny. Neboť když člověk v životě najde tu svou vlastní vášeň, vše je pak zalité sluncem. Moc vám přeji, ať i vy tu svou najdete.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Martina Rybková

Autor: Mgr. Martina RybkováFarmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno, pracuji jako magistra v lékárně. Svůj volný čas trávím nejraději v přírodě, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 13:54

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze