Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rýma s kýcháním

Autor: Redakce

Rýma může začít ucpaným nosem, někdy ji doprovází kýchání či kašel, jindy „z nosu valí jako z vodovodu“. Když se pak přidá suchý, nebo vlhký kašel, nevíme si někdy rady, který homeopatický lék bude k léčbě nejvhodnější. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, paní doktorko, prosím o doporučení pro 2,5letou dceru. Nejdřív začala kýchat, následně se objevila vodnatá rýma. Stříkám jí homeopatický sprej do nosu a večer podávám Oscillococcinum. Dnes ráno se přidal vlhký kašel. Co bych jí měla nasadit? Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, pokračujte ve výše uvedené terapii.

Na vodnatou rýmu s kýcháním přidejte:

  • Nux vomica 9 C – 5 granulí 4x denně

a na kašel:

  • Antimonium tartaricum 9 C – 5 granulí 4x denně. Je to lék na velké zahlenění, kdy hlen doslova chrčí na průduškách a dá se jen těžko vykašlat.

Dcerce podávejte hodně tekutin a promazávejte hrudník. Přeji brzké uzdravení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.8.2019 12:05

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze