Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rýma s kýcháním

Autor: Redakce

Rýma může začít ucpaným nosem, někdy ji doprovází kýchání či kašel, jindy „z nosu valí jako z vodovodu“. Když se pak přidá suchý, nebo vlhký kašel, nevíme si někdy rady, který homeopatický lék bude k léčbě nejvhodnější. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, paní doktorko, prosím o doporučení pro 2,5letou dceru. Nejdřív začala kýchat, následně se objevila vodnatá rýma. Stříkám jí homeopatický sprej do nosu a večer podávám Oscillococcinum. Dnes ráno se přidal vlhký kašel. Co bych jí měla nasadit? Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, pokračujte ve výše uvedené terapii.

Na vodnatou rýmu s kýcháním přidejte:

  • Nux vomica 9 C – 5 granulí 4x denně

a na kašel:

  • Antimonium tartaricum 9 C – 5 granulí 4x denně. Je to lék na velké zahlenění, kdy hlen doslova chrčí na průduškách a dá se jen těžko vykašlat.

Dcerce podávejte hodně tekutin a promazávejte hrudník. Přeji brzké uzdravení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.12.2019 05:18

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze