Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Játra – největší detoxikační orgán v těle

Autor: MUDr. Magdalena Záchová

Játra patří k nejvýznamnějším tělesným orgánům. Mají celou řadu pro život důležitých funkcí, ale také největší regenerační schopnost. O těchto schopnostech se zmiňuje již řecká mytologie. Orel každou noc vykloval Prometheovi kousek jater, a ta přesto vždy znovu a znovu přes noc dorostla.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Játra (latinsky: iecur, řecky: hepar) jsou největší vnitřní orgán a centrální orgán látkové výměny (metabolismu). Mají klíčovou roli v metabolismu sacharidů, tuků i bílkovin. Jsou trávicí žlázou, která produkuje žluč, i žlázou endokrinní, ve které se tvoří některé hormony. Jsou orgánem zásobním, ukládají glykogen, železo a některé vitamíny a minerály. Jsou v nich tvořeny bílkoviny krevní plazmy a nezastupitelná je jejich úloha při detoxikaci organismu.

Jaro je období nejvyšší aktivity jater. Játra jsou nyní zatížena více než kdy jindy, více než jakýkoliv jiný orgán. Jarní strava a tradiční jarní očista jsou proto zaměřeny právě na játra a povzbuzení činnosti jater a žlučníku, který s játry spolupracuje.

Už naši předkové si uvědomovali, jak je očista organismu důležitá právě na jaře, a proto v době předvelikonočního půstu změnili jídelníček tak, aby podpořili právě činnost jater.

Stejně tak jako naši předkové i my bychom si takovou očistu měli dopřát. A jak na to? Základem jarní očisty by měla být vyvážená strava z čerstvých produktů – obilovin, semínek, ovoce a zeleniny. Přidejme i mladé, zelené rostlinky, jarní výhonky, bylinky a klíčky. Takováto strava je plná živých enzymů, vitamínů a minerálů, které se postarají o regeneraci celého těla. V tomto období pak vynecháme maso, sladkosti, sycené a přeslazené limonády, kávu a alkohol.

Nezapomínejme na pohyb. Prodlužují se dny, a proto je čas na podvečerní procházky, nordic walking, běhání či bruslení.

Činnost jater pak můžeme podpořit „homeopatickým detoxem“ – 2x denně budeme po dobu 1 měsíce užívat 5 granulí od každého léku:

  • Chelidonium majus 9 C
  • Taraxacum 9 C *
  • Carduus marianus 9 C *

Poznámka redakce: Léky označené * jsou v ČR momentálně dostupné pouze na lékařský předpis.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Magdalena Záchová

Autor: MUDr. Magdalena Záchovápraktický lékař, anesteziolog, homeopat

Již od roku 1995 působím v medicíně v nemocniční i ambulantní. Během let jsem poznala, že západní medicína má velké možnosti, ale i také své limity. V dnešní době existují skvělé léky a léčebné postupy, ale poněkud se zapomíná na pacienta jako na celek. Osud mě zavál k akupunktuře, posléze k homeopatii a dalším nekonvenčním metodám. Během několika let používání alternativní i klasické léčby v ordinaci praktického lékaře jsem zjistila, že obě metody se velice dobře doplňují.

www.zachova-homeopatie.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.8.2020 19:41

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze