Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Játra – největší detoxikační orgán v těle

Autor: MUDr. Magdalena Záchová

Játra patří k nejvýznamnějším tělesným orgánům. Mají celou řadu pro život důležitých funkcí, ale také největší regenerační schopnost. O těchto schopnostech se zmiňuje již řecká mytologie. Orel každou noc vykloval Prometheovi kousek jater, a ta přesto vždy znovu a znovu přes noc dorostla.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Játra (latinsky: iecur, řecky: hepar) jsou největší vnitřní orgán a centrální orgán látkové výměny (metabolismu). Mají klíčovou roli v metabolismu sacharidů, tuků i bílkovin. Jsou trávicí žlázou, která produkuje žluč, i žlázou endokrinní, ve které se tvoří některé hormony. Jsou orgánem zásobním, ukládají glykogen, železo a některé vitamíny a minerály. Jsou v nich tvořeny bílkoviny krevní plazmy a nezastupitelná je jejich úloha při detoxikaci organismu.

Jaro je období nejvyšší aktivity jater. Játra jsou nyní zatížena více než kdy jindy, více než jakýkoliv jiný orgán. Jarní strava a tradiční jarní očista jsou proto zaměřeny právě na játra a povzbuzení činnosti jater a žlučníku, který s játry spolupracuje.

Už naši předkové si uvědomovali, jak je očista organismu důležitá právě na jaře, a proto v době předvelikonočního půstu změnili jídelníček tak, aby podpořili právě činnost jater.

Stejně tak jako naši předkové i my bychom si takovou očistu měli dopřát. A jak na to? Základem jarní očisty by měla být vyvážená strava z čerstvých produktů – obilovin, semínek, ovoce a zeleniny. Přidejme i mladé, zelené rostlinky, jarní výhonky, bylinky a klíčky. Takováto strava je plná živých enzymů, vitamínů a minerálů, které se postarají o regeneraci celého těla. V tomto období pak vynecháme maso, sladkosti, sycené a přeslazené limonády, kávu a alkohol.

Nezapomínejme na pohyb. Prodlužují se dny, a proto je čas na podvečerní procházky, nordic walking, běhání či bruslení.

Činnost jater pak můžeme podpořit „homeopatickým detoxem“ – 2x denně budeme po dobu 1 měsíce užívat 5 granulí od každého léku:

  • Chelidonium majus 9 C
  • Taraxacum 9 C *
  • Carduus marianus 9 C *

Poznámka redakce: Léky označené * jsou v ČR momentálně dostupné pouze na lékařský předpis.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Magdalena Záchová

Autor: MUDr. Magdalena Záchovápraktický lékař, anesteziolog, homeopat

Již od roku 1995 působím v medicíně v nemocniční i ambulantní. Během let jsem poznala, že západní medicína má velké možnosti, ale i také své limity. V dnešní době existují skvělé léky a léčebné postupy, ale poněkud se zapomíná na pacienta jako na celek. Osud mě zavál k akupunktuře, posléze k homeopatii a dalším nekonvenčním metodám. Během několika let používání alternativní i klasické léčby v ordinaci praktického lékaře jsem zjistila, že obě metody se velice dobře doplňují.

www.zachova-homeopatie.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.2.2020 16:40

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze