Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Výtoky z nosu u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

S jarním a podzimním obdobím, kdy jsou výkyvy teplot největší, než se usadí a ustálí, se u psů velmi často objevuje kýchání. Pozorujeme u nich výtok čiré tekutiny z nosních dírek a kvůli čichání u studené země se samozřejmě může objevit problém, ať už v podobě klasické rýmy, nebo jakéhokoli jiného onemocnění. Pes vyběhne z teplého domu, kde dýchá teplý vzduch, ven a tam nasává ze země studený vzduch. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Větší sklon k problémům mají tzv. brachycefalická plemena, tedy plemena krátkolebá. Patří sem boxeři, buldočci, buldoci, mopsové, grifonci, šicu (shih-tzu), bordeauxské dogy apod. Nebudu zde psát o problémech s dýcháním v létě, kdy tato plemena mají větší tendenci ke kolapsu z přehřátí, ale zaměřím se výhradně na výtoky z čenichu.

Pokud máme od veterináře kultivaci v podobě různých streptokoků, moraxelly, pasteurelly apod., je to jenom dobře, protože se můžeme zaměřit na užší výběr podávání homeopatik a vše zkonzultovat s veterinárním lékařem.

Setkala jsem se s případem grifonka, který měl od pohledu suchou popraskanou nosní houbu a z nosu mu vytékala čirá tekutina. V noci se jeho stav horšil. Nos měl ucpaný a špatně se mu dýchalo, jako by lapal po dechu.

Na uvolnění nosu jsem nasadila Nux vomica 9 C a na celkově popraskaný nos, který může svědčit mimo jiné i o nějakém vnitřním skrytém systémovém onemocnění, jsem předepsala na posílení imunity Phosphorus 9 C, a to trvale v dávkování 3x týdně 5 granulí. Taktéž jsem doporučila občas psovi promazat čumáček vepřovým sádlem.

Na výtoky z nosu jsem nasadila kombinaci těchto homeopatik: Manganum metallicum 9 C + Zincum metallicum 9 C + Kalium bichromicum 9 C. Od každého léku 5 granulí rovnou podat pejskovi do tlamky, a to 2x denně.

Protože měl grifonek zároveň i výtok z očí, zvolila jsem lék Euphrasia officinalis 9 C v dávkování 2x denně 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:18

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze