Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Výtoky z nosu u psů
Autor: Ing. Jana Dytrychová
S jarním a podzimním obdobím, kdy jsou výkyvy teplot největší, než se usadí a ustálí, se u psů velmi často objevuje kýchání. Pozorujeme u nich výtok čiré tekutiny z nosních dírek a kvůli čichání u studené země se samozřejmě může objevit problém, ať už v podobě klasické rýmy, nebo jakéhokoli jiného onemocnění. Pes vyběhne z teplého domu, kde dýchá teplý vzduch, ven a tam nasává ze země studený vzduch.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Větší sklon k problémům mají tzv. brachycefalická plemena, tedy plemena krátkolebá. Patří sem boxeři, buldočci, buldoci, mopsové, grifonci, šicu (shih-tzu), bordeauxské dogy apod. Nebudu zde psát o problémech s dýcháním v létě, kdy tato plemena mají větší tendenci ke kolapsu z přehřátí, ale zaměřím se výhradně na výtoky z čenichu.
Pokud máme od veterináře kultivaci v podobě různých streptokoků, moraxelly, pasteurelly apod., je to jenom dobře, protože se můžeme zaměřit na užší výběr podávání homeopatik a vše zkonzultovat s veterinárním lékařem.
Setkala jsem se s případem grifonka, který měl od pohledu suchou popraskanou nosní houbu a z nosu mu vytékala čirá tekutina. V noci se jeho stav horšil. Nos měl ucpaný a špatně se mu dýchalo, jako by lapal po dechu.
Na uvolnění nosu jsem nasadila Nux vomica 9 C a na celkově popraskaný nos, který může svědčit mimo jiné i o nějakém vnitřním skrytém systémovém onemocnění, jsem předepsala na posílení imunity Phosphorus 9 C, a to trvale v dávkování 3x týdně 5 granulí. Taktéž jsem doporučila občas psovi promazat čumáček vepřovým sádlem.
Na výtoky z nosu jsem nasadila kombinaci těchto homeopatik: Manganum metallicum 9 C + Zincum metallicum 9 C + Kalium bichromicum 9 C. Od každého léku 5 granulí rovnou podat pejskovi do tlamky, a to 2x denně.
Protože měl grifonek zároveň i výtok z očí, zvolila jsem lék Euphrasia officinalis 9 C v dávkování 2x denně 5 granulí.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích