Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Výtoky z nosu u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

S jarním a podzimním obdobím, kdy jsou výkyvy teplot největší, než se usadí a ustálí, se u psů velmi často objevuje kýchání. Pozorujeme u nich výtok čiré tekutiny z nosních dírek a kvůli čichání u studené země se samozřejmě může objevit problém, ať už v podobě klasické rýmy, nebo jakéhokoli jiného onemocnění. Pes vyběhne z teplého domu, kde dýchá teplý vzduch, ven a tam nasává ze země studený vzduch. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Větší sklon k problémům mají tzv. brachycefalická plemena, tedy plemena krátkolebá. Patří sem boxeři, buldočci, buldoci, mopsové, grifonci, šicu (shih-tzu), bordeauxské dogy apod. Nebudu zde psát o problémech s dýcháním v létě, kdy tato plemena mají větší tendenci ke kolapsu z přehřátí, ale zaměřím se výhradně na výtoky z čenichu.

Pokud máme od veterináře kultivaci v podobě různých streptokoků, moraxelly, pasteurelly apod., je to jenom dobře, protože se můžeme zaměřit na užší výběr podávání homeopatik a vše zkonzultovat s veterinárním lékařem.

Setkala jsem se s případem grifonka, který měl od pohledu suchou popraskanou nosní houbu a z nosu mu vytékala čirá tekutina. V noci se jeho stav horšil. Nos měl ucpaný a špatně se mu dýchalo, jako by lapal po dechu.

Na uvolnění nosu jsem nasadila Nux vomica 9 C a na celkově popraskaný nos, který může svědčit mimo jiné i o nějakém vnitřním skrytém systémovém onemocnění, jsem předepsala na posílení imunity Phosphorus 9 C, a to trvale v dávkování 3x týdně 5 granulí. Taktéž jsem doporučila občas psovi promazat čumáček vepřovým sádlem.

Na výtoky z nosu jsem nasadila kombinaci těchto homeopatik: Manganum metallicum 9 C + Zincum metallicum 9 C + Kalium bichromicum 9 C. Od každého léku 5 granulí rovnou podat pejskovi do tlamky, a to 2x denně.

Protože měl grifonek zároveň i výtok z očí, zvolila jsem lék Euphrasia officinalis 9 C v dávkování 2x denně 5 granulí.

Hodně používám i přípravky od firmy Joalis. Zde jsem zvolila a nasadila výborný produkt Yeast. U zvířat volím vždy dávkování 5 kapek na piškot. V tomto případě 2x denně. Přípravek Yeast stimuluje organismus proti plísňovým infekcím, které postihují především duté orgány a poškozují zejména jejich sliznice.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 08:05

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze