Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

S homeopatií má moje práce větší smysl

Autor: Mgr. Martina Rybková

Jsem magistrou v lékárně, kterou vedu již několik let. Po určité době jsem v práci pocítila syndrom vyhoření a dospěla jsem k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků. Nic není náhoda a já se přihlásila ke studiu homeopatie. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Absolvovala jsem dva cykly sobotních seminářů pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékařská asociace. Od té doby se homeopatie stala mou vášní. Je úžasné pozorovat, že je-li vhodně zvolená, skvěle a rychle funguje.

Mou první klientkou, na které jsem si účinkování homeopatie vyzkoušela, byla a je milá starší žena. Je jí 78 let a loni se podrobila komplikované operaci štítné žlázy. Při zákroku hodně krvácela, tři dny si pobyla na oddělení ARO. Domů se vrátila po týdnu v pořádku, ale unavená a na hrudníku plno velkých modřin. Přišla se k nám do lékárny poradit. Užívá hodně léků a bála se interakcí s novými dalšími léky, o homeopatii neměla tušení.

Doporučila jsem jí lék Arnica montana 9 C na hematomy, Kalium phosphoricum 5 C na psychickou únavu a Magnesia phosphorica 5 C i vzhledem k migrénám, kterými trpívá. Asi za dva dny přišla úplně vyměněná, s dobrou náladou a nadšená, že modřiny krásně mizí.

Od té doby chce ode mě doporučovat jen ty "moje" zázračné kuličky. Krásně jí pomohla i Ignatia amara 30 C na nespavost, Gelsemium sempervirens 15 C na žaludeční neurózu, Hypericum perforatum 15 C na vystřelující bolesti zad apod.

Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině. Těší mě, že je zpětná vazba ve většině případech pozitivní.

Spokojení klienti mi přinášejí radost a moje práce v lékárně tak má díky homeopatii větší smysl.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Martina Rybková

Autor: Mgr. Martina RybkováFarmaceutka, absolventka seminářů HLA pro zdravotnické profese

Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na VFU Brno, pracuji jako magistra v lékárně. Svůj volný čas trávím nejraději v přírodě, cvičím jógu, hraji na piano. Od malička mě bavila chemie. Později jsem dospěla k názoru, že nechci jít jen cestou chemických léků a absolvovala jsem dva cykly seminářů homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékářská asociace. To mou práci obohatilo. Homeopatii ráda doporučuji v lékárně i mé rodině.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 14:50

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze