Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Žlutá rýma v těhotenství

Autor: Redakce

Rýma je infekční onemocnění. Je důležité si uvědomit, že v počátečním stadiu můžete rýmu rozšířit na své blízké, proto je dobré omezit kontakt s okolím a dát se do pořádku co nejdříve. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, jsem ve 38. týdnu těhotenství a již 2 týdny mě trápí žlutá rýma. Začala bez jakýchkoliv příznaků z hodiny na hodinu v noci. Ze začátku jsem cítila i bolest nosohltanu, po pár dnech ji vystřídalo škrábání v krku, potom kašel, nyní už jen mírný kašel a stále rýma. Kvůli těhotenství má léčba zatím spočívá ve výplachu nosu slanou vodou pomocí nosní konvičky několikrát denně a jednou denně horká koupel nohou.

Po týdnu rýmy jsem zkusila párkrát namoxovat dutiny, to pomohlo na 2 dny a pak se žlutá rýma opět vrátila. Díky proplachům nemám přes den ucpaný nos, ráno se také budím s relativně čistým nosem, ale vždy při výplachu je žlutý hlen. Někdy na 2 dny zmizí a pak se opět objeví. Nyní zase po 2 dnech je. Teplota není ani nebyla. Moc nemocná si nepřipadám, nic jiného mě nebolí, ani dutiny, ale jsem raději v klidovém režimu.

Potřebovala bych situaci vyřešit do porodu, abych byla fit. Nerada bych teď brala antibiotika. Většinou mi na rýmu a nosohltan stačí několik dnů vyplachovat nos. Takto dlouhou rýmu jsem měla naposledy před 10 lety, kdy jsem ji ale neměla čas léčit a vyústilo to v píchání uší. Od té doby si dávám pozor. Prosím, co nasadit, abych se už rýmy konečně zbavila a nebyla infekční pro novorozence? Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď a čas strávený nad mým dotazem.“

Na tento dotaz odpověděla lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, užívejte:

  • Kalium sulfuricum 9 C – 3x denně 5 granulí.
  • Na doléčení ještě přidejte ráno lék Pulsatilla 9 C - 5 granulí a večer pak lék Sulfur iodatum 15 C - 5 granulí.

Do týdne byste měla být fit. Léky Pulsatilla a Sulfur iodatum pak ponechte ještě jeden týden.

Užívejte také Oscillococcinum 2x denně 1 tubu, pak jako prevenci 1x týdně 1 tubu.

Přeji rychlé uzdravení a klidný porod.“

Poznámka redakce: Srdečně zveme nastávající maminky na náš další aktivní seminář "Homeopatie po porodu a v šestinedělí". Zacvičíte si lekci pilates pro těhotné a dozvíte se mnoho zajímavých rad, jak zvládnout období po porodu a v šestinedělí. Více informací naleznete v pozvánce níže nebo na webu Světa homeopatie. Závazné přihlášky, prosím, posílejte na e-mail: ivana@svethomeopatie.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:02

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze