Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Péče o mléčnou žlázu začíná již v těhotenství výběrem kvalitní podprsenky

Autor: Bc. Romana Gogelová

V období těhotenství prodělává mléčná žláza značné změny, které ji připravují na budoucí laktaci. Prsy se v úvodu I. trimestru vlivem hormonů značně zvětší a jsou dosti citlivé, což většinou brzy odezní. Ve II. trimestru začne růst mléčná žláza a prsy ztěžknou, proto je důležité myslet na kvalitní podprsenku, která by je dobře podpořila a zároveň byla pohodlná i bezpečná. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Slovo bezpečná je na místě, protože dnešní výrobci podprsenek se samozřejmě zaměřují nejen na zdravotní kritéria, ale i na vizuální efekt, a ten je bohužel často v našich myslích spjatý s podprsenkami opatřenými kosticemi a tenkými ramínky. Kostice mohou v tomto senzitivním období růstu mléčné žlázy značně dráždit tkáň prsu, a proto je v těhotenství a při laktaci nemohu doporučit.

Pokud jste těhotné a vybíráte právě nyní podprsenku, mějte na paměti, že by měla být bavlněná nebo z funkčního, prodyšného materiálu. Rozhodně by vás neměla příliš tísnit, aby mohla mléčná žláza dobře růst. Široká ramínka zajistí ještě větší pohodlí a poskytnou dobrou podporu prsům, které podrží ve správné pozici. Tím je do značné míry ochráněna také páteř těhotné a kojící ženy. Moje zkušenost ukázala, že nesprávná podprsenka pro těžké prsy může také v tomto období vyvolávat bolest ramen, krční páteře a hlavy.

Již během druhého trimestru se u maminek může objevit výtok mleziva. Pak je vhodné pro větší pohodlí do podprsenky vkládat bavlněné nebo bambusové absorpční vložky. Jejich výhodou je, že jsou prodyšné, a tím brání k rozvoji kvasinkových infekcí, jsou příjemnější než jednorázové a také samozřejmě šetrnější k životnímu prostředí. Tytéž vložky pak může maminka používat i v období plně rozvinuté laktace.

Podprsenku pro období laktace si vyberte až v posledním trimestru, obvod hrudníku budete mít po porodu víceméně stejný, ale přidejte dvě velikosti košíčku, protože pokud by vás podprsenka tísnila, může to mít velmi nežádoucí vliv na laktaci. Materiál opět jedině prodyšný a ramínka pokud možno široká a posunovací. Nezbytnou výbavou kvalitní kojící podprsenky je odepínací přední díl, díky němuž můžete miminko kdekoliv klidně nakojit. Podprsenky lambadového střihu jsou rozhodně nevhodné pro ženy s velkými a těžkými prsy. Pokud podprsenka nedrží velké prsy ve správném tvaru, mohou ve spodní části prsu pod bradavkou vznikat při kojení velmi nepříjemné a bolestivé zatvrdlinky.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:29

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze