Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Připravte se na jaro včas. Vyhněte se jarní únavě!
Autor: Lucie Nestrašilová
Jarní únava byla hlavním tématem březnového setkání naší redakce s novináři a praktickou lékařkou MUDr. Magdalenou Záchovou ve Smetana Q Café v Praze. Tipy na to, jak na ní vyzrát a jak se dostat po dlouhé zimě rychle do formy, přinášíme i vám.

Zdroj: Shutterstock
Dny se prodlužují, světla přibývá, sluníčko svítí častěji, ale my přesto pociťujeme nedostatek energie, únavu, malátnost až nezájem o dění kolem nás. Místo chuti vyrazit ven nebo s přáteli máme myšlenky zalézt do postele. Říkáme tomu jarní únava. Pojďme se podívat na to, co můžeme pro sebe a své tělo v jarním období udělat.
Jaro je symbolem znovuzrození, přívalu nové energie, tvořivosti, vývoje a růstu. Orgány jara jsou játra a žlučník. V jarním období je třeba tyto orgány podporovat a čistit, a to nejlépe lehkou a snadno stravitelnou stravou.
„Na počátku jara zásadně nedoporučuji žádné proteinové diety! Játrům potřebujeme ulevit, ne je přetížit. Je vhodné snížit konzumaci masa, alkoholu, těžkých jídel a zpět do svého jídelníčku zařazovat zelené potraviny“, říká praktická lékařka, MUDr. Magdalena Záchová. „Dobré zkušenosti mám s klíčením různých semínek. Mají v sobě ohromné množství vitamínů a minerálů, vysoký obsah enzymů, které podporují metabolismus, dodávají energii“, dodává.
Naše tipy:
- Ranní restart – začněte den čerstvým džusem, skvělá jsou i různá smoothie, do kterých můžeme zamíchat spoustu plodů, semínek, oříšků. Ani na jaře nezapomínejte na zázvor. Takové smoothie z mrkve, jablka, zázvoru je na ranní start ideální. Přidat můžete i červenou řepu, která krásně přispívá k obnově organismu.
- Pitný režim – pijte více, abyste z těla dostali ven všechny odpadní látky, ideální je čistá voda.
- Omezte kávu! Místo ní popíjejte bylinné čaje. Skvělý je čas z Ostropestřce mariánského, v lékárně koupíte i různé bylinné směsi. Na jaře je vhodná jaterní směs.
- Omezte bílý cukr. Do stravy zařaďte zdravé sacharidy, obilné kaše, oříšky, semínka.
- Začněte se hýbat! Ideální je pohyb na čerstvém vzduchu. Naplánujte si minimálně 3x týdně alespoň 30minutovou procházku. Že nemáte čas? Dejte si to jako úkol, který je potřeba splnit. Hlavně se nevymlouvejte na únavu, dostanete se tak do začarovaného kruhu. Vše je o vašem mentálním přesvědčení, vnitřní disciplíně. Člověk se musí přinutit.
- Spánek – nejdůležitější je spánek „do půlnoci“. Je lepší jít brzy spát a dříve vstávat, ne naopak. Tělo je mnohem lépe zregenerované.
První pomoc z přírody:
První pomoc nabízí homeopatie, šetrná léčebná metoda bez nežádoucích účinků.
Únavu z pracovního přetížení zmírní Kalium phosphoricum, energii vám zase rychle dodá Magnesia phosphorica. Oba léky užívejte v nízkém ředění (5 granulí od od každého léku rozpusťte v 0,2 litru čisté vody a odpíjejte).
„Těhotným maminkám a dětem, které rostou, doporučuji na jaře Calcareu phosphoricu v nízkém ředění. Vyhnout by se měli naopak Ostropestřci mariánskému a detoxikaci jako takové“, sdílí své tipy MUDr. Záchová a pokračuje. „Děti do šesti let bývají obecně velmi málo unavené. Školáci jsou na tom tíhou povinností již o něco hůř. Dětem, které mají sklon k únavě, podávám preventivně homeopatický lék Silicea 15 C, 2x týdně 5 granulí. Když mají ve škole období zkoušek a písemek, přidávám Kalium phosphoricum 9 C. Máte-li děti, které hodně sportují, přidejte jim do pitného režimu Arnicu montanu 9 C. Pokud je dítě dlouhodobě unavené, bude to mít pravděpodobně psychosomatický kontext. Zamyslete se nad tím, zda je u vás doma vše, jak má být. Povídejte si s dětmi, vlezte si k nim večer do postýlky a zeptejte se, jaký měly den. I mnohdy drobné věci, které se nám zdají být banální, jsou pro ně citlivé.“
„Specifickou skupinou jsou senioři, kteří obecně užívají velké množství léků. Ve své ordinaci svým starším pacientům doporučuji homeopatický lék Nux vomica 9 C, 5 granulí večer, pomalé trávení pak pomáhá zvládnout Carbo vegetabilis 9 C. Pokud je pacient křehčí, doporučuji podávat homeopatické léky rozpuštěné ve vodě a odpíjet.“, říká MUDr. Záchová. „I u seniorů však platí, že je nutné změnit životní styl a začít se hýbat.“
Jarní kůra na vyčištění jater s homeopaticky naředěnými bylinkami:
- Taraxacum 5 C (Pampeliška)
- Chelidonium 5 C (Vlaštovičník)
- Carduus marianus 5 C (Ostropestřec)
- Solidago 5 C (Zlatobýl - pro lidi, kteří trpí záněty močových cest + podporuje činnost jater)
Od každého léku 5 kuliček do vody a odpíjet během dne.
Předně je však nutné začít u sebe. Naučte se poslouchat své tělo, zastavte se, ukliďte si doma a zejména pak ve své mysli.
Poznámka redakce: Homeopatické léky v nízkém ředění jsou označeny 5 C nebo 9 C. Lze je použít i v podobě tkáňových solí v ředění 6 D nebo 12 D.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích