Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět žvýkacího svalu u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V dnešním článku bych ráda zmínila nepříliš častý problém u psů, který se týká v převážné míře velkých plemen, jako jsou němečtí ovčáci, dobrmani a psi lovečtí. Samozřejmě se může vyskytnout i u jiných plemen, ale v mnohem menší míře.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Eosinofilní myositida neboli zánět žvýkacích svalů je autoimunitní onemocnění. Vysvětlení pro laiky: tělo kvůli špatně fungujícímu imunitnímu systému, kdy nedokáže správně rozlišit, co je vlastní a co cizí, napadá a snaží se zničit vlastní orgány a tkáně.

S tímto onemocněním jsem se nedávno poprvé setkala u fenky německého ovčáka, která byla měsíce opakovaně léčena pouze antibiotiky. Kvůli této léčbě tak měla zcela narušené trávení, trpěla průjmy a nechutenstvím. Majitel přišel s tím, že když fence hodí „aportíček“, ona ke klacíku či míčku sice přiběhne, ale bere ho do tlamy velmi opatrně a někdy ho nevezme vůbec, zakňučí a okamžitě ho pustí. V tlamě při kontrole nebylo zjištěno žádné zapíchnuté cizí těleso, ani zkažený či jinak narušený, kývající se zub. Fena více slinila a jakoby nedovírala tlamu. Taktéž měla problém se žraním, odmítala sežrat cokoli tvrdšího, zvládla sežrat trochu konzervy nebo rozmočených granulí. Po léčbě antibiotiky se stav na chvíli uklidnil, ale brzy zase nastalo zhoršení a majitel byl už zoufalý, že nechce stále podávat feně antibiotika.

Po změně léčby veterinářem dostala kromě antibiotik i kortikoidy a během několika hodin se její stav rapidně zlepšil. Zde bych chtěla podotknout, že bez léčby pomocí kortikoidů může dojít k atrofii žvýkacích a spánkových svalů a zánět se velmi rychle znovu vrací. Vzhledem k tomu, že majitel nebyl příliš nadšený ani z trvalého podávání vysokých dávek kortikoidů, což naprosto chápu, zkusila jsem fence podat homeopatika s tím, že později dávky kortikoidů po poradě s veterinářem snížíme na minimum nebo zcela postupně a pomalu vysadíme. Upozorňuji všechny majitele pejsků: Prosím nikdy nevysazujte kortikoidy najednou, vše se děje postupným a pomalým snižováním a vždy vám k tomu musí dát souhlas veterinární lékař! Jinak můžete své zvíře ohrozit na životě!

Fence jsem nasadila ve spolupráci s veterinárním lékařem tato homeopatika:

Ke zmírnění bolestivosti žvýkacího svalu dostala lék Bryonia alba v potenci 15 C, na opadnutí otoku pak Apis mellifica 15 C a proti zánětu Hepar sulfuris calcareum 15 C. Na oblast nejdůležitější – svalovou – jsem použila Ferrum phosphoricum a Plumbum metallicum 15 C spolu s přípravkem MuscuDren od firmy Joalis, který přispívá k normální funkci svalů, v dávce 2x denně 4–5 kapek na piškot. Homeopatika jsem ze začátku dávkovala častěji, zhruba 3x–4x denně 2–4 granulky od každého léku. Udělala jsem takový „koktejl“ a vše dohromady fence podala, pak již pokračoval majitel, kterého to velmi zaujalo. Po zlepšení jsem snížila na udržovací dávku 2x denně. Nyní je fenka po 14 dnech na dávce 1x denně.

Na „rozházenou“ trávicí soustavu a zklidnění žaludku a střev po opakovaném užívání antibiotik jsem zvolila svůj oblíbený lék Arsenicum album 9 C spolu s Chinou 15 C a na podporu chuti k jídlu pak Lycopodium clavatum 9 C. Opět v dávkování první dva dny 3x denně 2 granulky od každého a poté 1x denně. Nyní je fenka stabilní a tato homeopatika užívá jen podpůrně cca 3x týdně.

Fenka v současnosti přijímá potravu bez problémů, je bez teploty, veselá a hravá, bere všechna homeopatika a je na poloviční dávce kortikoidů.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.7.2020 04:13

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze