Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Problémy se žlučníkem

Autor: Redakce

Silvestr se nezadržitelně blíží... Někdo slaví konec roku hojně, ve společnosti druhých lidí, druhý dává přednost poklidné oslavě v kruhu rodinném. V obou případech si však na Silvestra lidé dopřávají spoustu dobrůtek a mňamek, které si v průběhu roku spíše odpírají. Ale jak na to odpoví náš žlučník? Odpověď na tuto otázku jsme pro vás vybrali z našich nejčastějších dotazů...

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

Dotaz čtenáře:

"Trápí mě občas žlučník (kořeněná jídla, čokoláda, česnek,...). Je mi 32 let, alergií netrpím. Poradíte jaká homeopatika vybrat?"

Doporučení MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii, která velmi laskavě a trpělivě odpovídá na dotazy našich čtenářů:

"První co mě napadlo je lék, který zlepšuje bolesti v podžebří, typicky bolest vyzařuje do pravé lopatky, pomáhá evakuaci a dobrému zpracovnání žluče - a velmi často také dobře pomůže. Je to Chelidonium majus 5C - doporučím zpočátku 5 granulí až 4x denně. Při dobré zkušenosti snižovat častost podání a zkoušet podávat pět granulí vždy už jen před jídlem, které potenciálně žlučníkový záchvat vyvolává.

Druhým lékem, který je pro tyto symptomy vhodný, je Hydrastis canadensis 5C. Použít ho můžeme spíše u hubených a unavených osob. Jejich jazyk bývá nažloutlý a ústa suchá. Mají sklon k aftozním stomatitidám /zánětům sliznice dutiny ústní/ a k zácpě.

Bylo vhodné hledat terénní lék, který by podtrhl účinnost výše uvedených a zabránil by ev. častějším recidivám.

Přeji upřímně brzké uzdravení.

Dr. Budková Věra

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.8.2017 04:22

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze