Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Problémy se žlučníkem

Autor: Redakce

Silvestr se nezadržitelně blíží... Někdo slaví konec roku hojně, ve společnosti druhých lidí, druhý dává přednost poklidné oslavě v kruhu rodinném. V obou případech si však na Silvestra lidé dopřávají spoustu dobrůtek a mňamek, které si v průběhu roku spíše odpírají. Ale jak na to odpoví náš žlučník? Odpověď na tuto otázku jsme pro vás vybrali z našich nejčastějších dotazů...

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

Dotaz čtenáře:

"Trápí mě občas žlučník (kořeněná jídla, čokoláda, česnek,...). Je mi 32 let, alergií netrpím. Poradíte jaká homeopatika vybrat?"

Doporučení MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii, která velmi laskavě a trpělivě odpovídá na dotazy našich čtenářů:

"První co mě napadlo je lék, který zlepšuje bolesti v podžebří, typicky bolest vyzařuje do pravé lopatky, pomáhá evakuaci a dobrému zpracovnání žluče - a velmi často také dobře pomůže. Je to Chelidonium majus 5C - doporučím zpočátku 5 granulí až 4x denně. Při dobré zkušenosti snižovat častost podání a zkoušet podávat pět granulí vždy už jen před jídlem, které potenciálně žlučníkový záchvat vyvolává.

Druhým lékem, který je pro tyto symptomy vhodný, je Hydrastis canadensis 5C. Použít ho můžeme spíše u hubených a unavených osob. Jejich jazyk bývá nažloutlý a ústa suchá. Mají sklon k aftozním stomatitidám /zánětům sliznice dutiny ústní/ a k zácpě.

Bylo vhodné hledat terénní lék, který by podtrhl účinnost výše uvedených a zabránil by ev. častějším recidivám.

Přeji upřímně brzké uzdravení.

Dr. Budková Věra

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:53

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze