Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co se skrývá za jarní únavou?

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Čím jsem starší, tím častěji si kladu začátkem každého následujícího roku otázku, jestli je moje únava, fyzická a stále citelněji se hlásící i psychická, běžnou součástí stárnutí. V každém případě je skvělé se tomuto fenoménu postavit čelem a přispěchat sám sobě na pomoc.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Obyčejnou fyzickou únavu, která ale již není adekvátní vaší námaze, zvládne překlenout homeopatický lék Arnica montana 9 C - 5 granulí ráno a večer. Slouží tělu jako informace na rozcestníku zdraví–nemoc.

Pokud tento lék doporučím svým klientům, čeká mne druhý den telefonát: „…tak vám tedy děkuji. Celý den jsem prospal! Ještěže byl víkend a já jsem si to mohl dovolit. Ale je pravda, že v pondělí se mi vstávalo bez problémů a pracovně nabité pondělí jsem zvládl hravě. Když jsem se s dobrou náladou vracel z práce, tak jsem po dlouhé době sedl na kolo a užil si krátkou vyjížďku.“ „To je skvělé!“ zní moje odpověď. Umět si přirozeně odpočinout kvalitním spánkem a umožnit tělu čas na uvolnění a regeneraci je dnes naprostá vzácnost. Lék Arnica montana to každého naučí.

Jestliže jste překročili své limity fyzické i psychické, přichází únava, kdy se doslova nepřinutíte vyvíjet sebemenší činnost, a přitom spánek stále nepřichází. Tehdy doporučuji homeopatický lék Phosphoricum acidum 9 C - 5 granulí třikrát denně a poté navázat tímto lékem v ředění 15 C - 5 granulí třikrát týdně (pondělí–středa–pátek). Tento signál vrátí vaše tělo k přirozenému rytmu (námaha–odpočinek). Ztráta biorytmu je totiž primárním krokem k dlouhodobé únavě a často vyústí až v syndrom vyhoření.

Zlost, rozčílení a pocit, že se vše kolem vás děje úplně obráceně, než si vy přejete, je okamžikem, kdy je vhodné sáhnout po homeopatickém léku Staphysagria 15 C - 5 granulí každý den ráno. Vaše emoční i fyzické nastavení ustojí spoustu diskrepancí mezi realitou života a vašimi plány. Vznikne tak dost velký prostor na uvědomění si skutečné pravdy: „Pokud není tvůj život podle tvých představ, změň své představy…,“ a to bez zbytečného rozčilování a velkých energetických ztrát.

Na závěr ještě jedna rada. Náš vazivový systém (šlachy, klouby, fascie) na jaře dost trpí jen kvůli tomu, že tělo v období od ledna do konce dubna dělá pravidelný generální úklid svého vnitřního prostoru a všechny látky, které se mu nepodaří vystěhovat přes jaterní a ledvinový vylučovací systém, jednoduše uskladní do vazivových struktur. Při nedostatku pohybu a nekvalitním pitném režimu pak nastává pro naše klouby, šlachy a fascie doslova „peklo“. Stanou se totiž skladištěm nepotřebných odpadních látek. Kombinace homeopatických léků Nux vomica 5 C a Lycopodium clavatum 9 C (osvědčené doporučení je dát 10 granulí z obou léků do půl litru neperlivé vody, rozpustit a popíjet během dne po doušcích, před každým napitím nezapomeňte lahev řádně protřepat) napoví našemu tělu, jak vazivovým strukturám z této nelehké situace pomoci. Vaše záda a klouby se tak začnou na jaře radovat s vámi.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 09:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze