Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak podpořit „ajťákovu“ imunitu?

Autor: Lucie Nestrašilová

Omlouvám se všem mužům i ženám, jejichž práce spočívá v tom, že sedí u PC a programují, kódují, ťukají do klávesnice a hledí minimálně do dvou monitorů, za hanlivé oslovení „ajťáci“. Myslím to dobře. Já sice „ajťák“ nejsem, ale co se týče času stráveného u notebooku, jsem na tom podobně.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jediný rozdíl je asi v tom, že já jsem „jablíčkář“, což je pro řadu „ajťáků“ věc nepředstavitelná, a k mé práci mi bohatě stačí jeden monitor. I proto si myslím, že obtíže takto pracujících lidí znám víc než dobře. A navíc – jeden z mých synů nehraje hokej, ale je to 100% „ajťák“.

Předně bych ze zkušenosti vlastní – mateřské – doporučila pohyb. Vypadalo to, že ten věčný boj, jestli a kdy se zvedne můj syn od počítače či od pájky, nikdy neskončí. Naše věčné dohady vyřešilo až synovo osamostatnění se a přestěhování do vlastního. Když žil doma, jen těžko jsem mu vysvětlovala, že sedavé zaměstnání má neblahý vliv na jeho tělo, že jeho páteř, klouby i svaly trpí. Že to jen stěží pozná nyní, když je mlád, ale že… Marně. Jen co začal bydlet sám a nastoupil do zaměstnání, přijel si k nám půjčit tričko, kraťasy a tenisky a vyrazil s kolegy, „ajťáky“, na cross fit. Teď jen, aby to jemu i kolegům vydrželo. Ideální je, zajít si alespoň 3x týdně vyčistit hlavu do přírody nebo do „fitka“. V každém městě už dnes najdete nějakou cyklostezku na kolo, brusle, běh, všude je v dochozí vzdálenosti nějaký ten les. Chce to jen se zvednout a jít. Pohyb je totiž pro vaši imunitu ten nejlepší lék.

Moje tipy:

1. Oscillococcinum – věřte, nevěřte, nám funguje skvěle. V rámci prevence od podzimu do jara – jedna tuba týdně. Když to v práci přeženete, nebo chytnete nějaký bacil, 3x denně 1 tuba vás z toho dostane nebo průběh onemocnění výrazně zkrátí. V případě nemoci je nutné brát jednu tubu každých 8 hodin minimálně 2–3 dny.

2. Nux vomica – pro pracanty skvělá volba. „Ajťákům“ se často stává, že je monitor tak zahltí, až ztratí pojem o čase. Není neobvyklé, že pracují i dlouho do noci. Asi není nutné psát, že z dlouhodobého hlediska tento životní styl není dobrý. I když mládí toho na svých bedrech unese hodně, s věkem se může situace zhoršovat. Na to existuje pomocník, který vám pomůže zlepšit spaní a zmírnit tlak z přepracování. Je to můj favorit. Hned po Arnice moje homeopatikum číslo jedna. Proč asi, že? V ředění 9 C si ji dejte na noční stolek, připravte si do víčka 5 granulí a až se mezi čtvrtou až pátou hodinou ranní probudíte, dejte si „panáka nuxky“ a spěte dál. Nux vomica je výborná i na zažívací potíže, zejména stresového charakteru. Pokud tedy špatně strávíte oběd snědený v přítomnosti nepříjemného šéfa nebo neoblíbeného kolegy, dejte si 5 granulí Nux vomicy a dávku 2–3x opakujte po cca 20 minutách, až do vymizení potíží. Můj syn je sice nekonfliktní povahy, ale věřte, že Nux vomicu má už skvěle odzkoušenou.

3. Q10 – koenzym, který dělá zázraky. Já jsem zkusila ten od Pharma Nordu. Zaujala mě studie, v níž jednoznačně uspěl díky vysoké úrovni biologické dostupnosti tohoto koenzymu, a tak na něm od té doby „ujíždím“. Nejen „ajťákům“ totiž výborně dodá energii. Pomáhá snižovat únavu a přispívá k normální tvorbě kolagenu, který je důležitý pro stav našich dásní, zubů, nehtů a pokožky. Pro ženy nad 40 ideální doplněk stravy. A nemusí být ani „ajťačky“.

4. Vitamín D – v kanceláři toho déčka příliš nenaberete, v zimním období je ho obecně pramálo, sluníčka se jen tak nedočkáme. Déčko je poslední dobou velmi diskutované téma, my v něm doma „jedeme“ první zimu a mám dojem, že funguje vážně skvěle.

Ať jste „ajťák“, bloggerka nebo třeba šéfredaktorka jako já, ono je to stále o tom samém. Hýbat se, přemýšlet, co jím, a občas si pomoci něčím šetrným. No a když nic nezabere, odpojte se od přístrojů, zalezte si do postele, zavřete oči a odejděte na chvíli ze svého světa…

Další tipy naleznete v článku "Jak vyzrát na sedavé zaměstnání".

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:44

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze