Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak řeší únavu duchovní

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Doba předjaří a brzkého jara je náročná pro všechny – jsme vyčerpaní, cítíme se unavení a bez energie. Po zimě naše těla hladoví po slunečních paprscích (po vitamínu D), žaludky touží po vitamínech, minerálech z čerstvého ovoce a zeleniny, svaly zas po pohybu ve větším množství a hlavně pravidelně. 

Ilustrační foto

Únava prvních jarních měsíců se týká snad všech. I těch, kteří jsou připraveni pomoci v radostných i smutných životních okamžicích, v období osobní krize, když si nevíme rady. Jsou to duchovní.

Období jara (a Vánoc) je pro ně asi nejnáročnější. Období před Velikonocemi – doba půstu – je totiž plné obřadů, zpovědí a duchovních rozhovorů.

Jak tedy řeší únavu a jak předcházejí stresu kněží? Na to nám odpověděli sami:

Mgr. Juraj Jordán Dovala, biskup CČSH: Povinností v biskupské službě je skutečně mnoho. K tomu velká rodina se čtyřmi dětmi, takže někdy je toho nad hlavu. Pro mne je nejdůležitější meditace a vnitřní naladění na Boží přítomnost. Chvíle ticha jsou vzácné, každý den začínám a ukončuji meditací. Tu ranní mám na břehu řeky Moravy, večerní doma, když už všichni spí. Kromě toho se snažím vnímat bděle to, co den přináší, a nebýt jen unášen proudem událostí. Rád také meditačně cvičím a popíjím bylinky. Díky tomu nepociťuji opotřebování „materiálu“.

ThDr. Filip Štojdl, biskup CČSH: „Jsou období, kdy se skutečně kněz nemůže nadechnout. Zažívám to poměrně často. Návštěvy u nemocných, zahlcení administrativou a do toho třeba doprovázení člověka, kterému krachuje manželství. Dřív jsem byl k dispozici celých dvacet čtyři hodin. Skončilo to samozřejmě úplným vyčerpáním. Dnes potřebuju alespoň pár hodin ticha denně, modlitby a meditace. Ráno si nezapnu mobil dřív, než se postarám sám o sebe, a odpoledne nebo večer vyrážím alespoň na hodinu na procházku.“

A co bychom duchovním nabídli z homeopatie?

  • Nux vomica 15 C – pro přepracovaného, unaveného kněze, který nespí dobře a budí se nad ránem. Přes den je napjatý, vnitřně „naštvaný“ a nemá rád jiný názor.
  • Argentum nitricum 15 C – pro uspěchaného kněze, který stále něco dohání a někam spěchá, protože má pocit, že své povinnosti nestíhá.
  • Cocculus indicus 15 C – pomůže knězi, který v důsledku množství povinností nemá pravidelný spánkový režim a v noci toho mnoho nenaspí. Bývá unavený a podrážděný.
  • Phosphoricum acidum 15 C – nadměrná únava po psychické zátěži, která vede k uzavřenosti a nechuti vůbec s někým mluvit. Může to být právě období zpovědí a vyššího počtu svátečních obřadů.

Příslušný lék může užívat nejlépe 2–3x denně v dávce 5 granulí. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 20:43

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze