Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jedeme na hory!

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Blížící se jarní prázdniny mnoho z nás využívá k pobytu na horách, který je spojený s lyžováním. Tento druh sportu provozujeme většinou jen několik dní v roce, proto není naše tělo na něj běžně zvyklé. Může se brzy dostavit bolest svalů, únava, svalové křeče nebo nachlazení. Vždy se proto vyplatí se předem připravit, abychom si dovolenou mohli ve zdraví a pohodě užít. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Režimová opatření:

  • Pravidelný strečink - jednoduché protahovací cviky ráno a odpoledne po lyžování. Svaly a šlachy budou lépe snášet celodenní zátěž.
  • Dostatek spánku - ve spánku probíhá nejkvalitnější regenerace organismu. Při únavě a nedostatečném vyspání je zvýšená pravděpodobnost vzniku úrazů.
  • Pitný režim - dostatečný přísun tekutin, nejlépe teplých (bylinkové čaje s medem a citronem)-podpoří prohřátí organismu a sníží riziko prochlazení.
  • Vit.C - nejlépe v přírodní formě (ovoce, šťáva z rakytníku a aronie) podpoří imunitní systém.
  • Magnezium - při zvýšené fyzické námaze má organismus vyšší požadavky na množství magnesia. Doporučuji užívat denně po celou dobu pobytu na horách. Podporuje relaxaci svalů a působí preventivně na křeče v lýtkách.

Homeopatie je na horách také užitečným pomocníkem:

  • Arnica Montana 9 C - je velký lék hojení a regenerace namožených svalů. Podporuje vstřebávání hematomů, otoků a drobných mikrotraumat. Můžeme ji podávat jako prevenci svalových bolestí po námaze po celou dobu pobytu na horách 2x denně.
  • Natrum phosphoricum 9 C - podporuje a urychluje odbourávání kyseliny mléčné ve svalech. Vhodně se doplňuje s Arnicou. Dávkování: 1 x denně po sportovním výkonu.
  • Aconitum 9 C - tento lék je vhodný při hodně mrazivém počasí nebo v situacích, kdy dojde k prochlazení organismu. Po prochlazení dávkujeme po 20 min. a podáme celkem 4-5 dávek. Zamezí se tak rozvoji příznaků onemocnění z prochlazení. Zároveň je vhodné napařit nohy v teplé vodě a pít teplý bylinkový čaj.
  • Magnesium phosphoricum 9 C - (lék je pouze na lékařský předpis) - má relaxační účinky na úrovni fyzické i psychické. Působí preventivně na svalové křeče, uvolňuje celkové napětí v organismu. Dávkování: 2-3x denně.
  • Oscillococcinum - podporuje činnost imunitního systému. Po dobu pobytu na horách dávkujeme 1x denně, nejlépe ráno před vstupem do chladného dne.

Krásný pobyt na horách a hodně sportovních zážitků bez zdravotních potíží!

Zdroj: Magazín Healthcomm

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:48

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze