Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ekzém kolem nosu a úst

Autor: Redakce

Ekzém se nejčastěji projeví na místech, kde je pokožka nejvíce zranitelná. Patří sem i oblast obličeje a krku. Lékař obvykle doporučí lokálně aplikované krémy (s kortikosteroidy), léky k potlačení zánětu apod. Avšak rozhodnout se můžete i pro homeopatii, která má v řešení kožních potíží své nezastupitelné místo. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den. Asi pět měsíců mě trápí ekzém na obličeji, v okolí úst a nosu. Kožní lékařka předepsala Aknemycin, Imazol. Trochu pomáhá tzv. černá mast, ale vyrážka nikdy úplně nezmizí, jen se trochu stáhne a po dvou až čtyřech dnech se objeví znovu. V první fázi vypadá jako soubor malých puchýřků shlukujících se do celistvých útvarů, po zásahu uvedených mastí se puchýřky změní na červené fleky nebo vyrážky podobajících se akné. Snažím se jíst zdravě: hodně zeleniny a vitamínů, piji čaje na očistu organismu, užívám křemelinu, ale ekzém se mě stále drží. Prosím o radu, zda existuje přípravek, který bych mohla vyzkoušet. S homeopatiky zatím žádnou zkušenost nemám. Moc Vám děkuji.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den,
ekzém v okolí úst je vždy alergie, může to být nejen jídlo, ale např. i zubní pasta, pleťová či ústní voda apod. Zkuste si vzpomenout, kdy to začalo a co jste v té době změnila. Můžou to být i džusy, nějaká zelenina zvl. mrkev, brambor, banán, jablko apod.

Z homeopatik zkuste léky:

  • Rhus toxicodendron 9 C – 5 granulí 2x denně (puchýřky),
  • Cantharis 9 C – 5 granulí 3x denně (shluknutí do celistvých útvarů),
  • Belladonna 9 C – 5 granulí 3x denně (červené fleky),
  • Hepar sulfur 15 C – 5 granulí 3x denně (hnisavá vyrážka).

Léky volte podle momentálního stavu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:24

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze