Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Úraz jako užitečná zkušenost

Autor: MUDr. Ilona Ludvíková

Těsně před koncem loňského roku jsem při procházce přehlédla okraj silnice – a skončila v Úrazové nemocnici v Brně s definitivou čtyřtýdenního pohybu o berlích s ortézou: diagnóza přetržených vazů v kotníku následkem podvrtnutí.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ze zkušeností vím o nutnosti klidu a ledování poraněného místa. Na takováto poranění bez přítomnosti otevřené rány zkuste nanést tvaroh vychlazený v ledničce. Výtečná úleva!

Nedalo mi to, zalistovala jsem stránkami Světa homeopatie a našla zmínku o studii švýcarských traumatologů. Jejich doporučení znělo jasně. Po úraze, pokud to jeho rozsah dovolí, neužívat žádné léky proti bolesti a zánětu (analgetika ani antiflogistika). Tím se zkrátí doba hojení i následná rehabilitace.

Lékař-homeopat je veskrze tvor zvídavý a praktický. Cílem jeho léčebného přístupu je nejen prosté fyzické uzdravení člověka, ale zajímá se i to, jak se pacientovi daří po stránce reálného života (dle WHO – Světové zdravotnické organizace – je volnější definicí zdraví „stav duševní, tělesné a sociální pohody“). Tak jsem přijala svůj úraz jako šanci zkušenosti švýcarských kolegů aplikovat v praxi.

Díky kombinaci homeopatických léků a jejich častému podávání jsem překonala bolestivou krizi, která obvykle přichází druhou noc a třetí den po úrazu. Homeopatické léky mi umožnily stále vnímat dění v poraněném kotníku a přitom ho neodpojit z pohybových schémat. Berle, ortéza i tejpování byly samozřejmost, ale díky neustálé zpětné vazbě jsem mohla již čtvrtý týden po úraze na cvičení jógy a hned následující týden lyžovat na horách. Rehabilitace ztuhlého kotníku nebyla vůbec třeba. Kotník totiž vůbec ztuhlý nebyl!

Úraz tedy berte jako signál k zastavení se v životním běhu a ponoření se více do svého nitra. Ve finále je to skvělá příležitost sladit své tělo a mysl a navíc je to šance na nový restart. Takže od té doby nezapomínám svému tělu každý den poděkovat, že můj „šílený“ životní rytmus akceptuje. To poděkování je naprosto jednoduché – fyzický pohyb a občas nějaký homeopatický lék, který podpoří v mém těle procesy mířící ke zdravé rovnováze.

Až budete zase stát na rozcestí, vydejte se tou přirozenější cestou. Jen tak ze zvědavosti!

Homeopatické tipy od MUDr. Ilony Ludvíkové nejen při úrazu kotníku:

  • Arnica montana – homeopatický lék č. 1 při všech úrazech, podporuje vstřebávání otoků, hematomů, postižení svalů a kapilár, ulevuje od bolesti. Čím dříve po úrazu ji podáme, tím lépe a rychleji působí.
  • Hypericum perforatum – homeopatický lék na nervové bolesti, s doslova analgetickým účinkem, aplikuji ho i při úrazech zápěstí a ruky, hlavy a krku (zejména uši, zuby).
  • Ledum palustre při masivním krevním výronu, tmavé fialové podlitiny.
  • Bryonia – bolesti zhoršené sebemenším pohybem, zlepšené zafixováním. Poranění kloubů s tvorbou kloubních výpotků.
  • Ruta graveolens – poranění vazů, šlach a kloubů, stavy po zhmoždění, vykloubení.
  • Rhus toxicodendron postižení vazů, šlach a kloubů s následnou ztuhlostí a bolestivostí na začátku pohybu. Výborný lék před rehabilitačním cvičením.

Při opakovaných vymknutích kotníku doporučuji:

  • Natrum carbonicum
  • Silicea

Pozn. redakce: Další informace o použití homeopatických léků při úrazech naleznete např. v článku „Úrazy a hojení ran – homeopatie v lékárně“, nebo také ve vynikající knize MUDr. Ilony Ludvíkové – „Homeopatie a sport“, kterou vydalo nakladatelství Grada.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Ilona Ludvíková

Autor: MUDr. Ilona Ludvíkoválékař-stomatolog, odborník v homeopatii, člen Rady HLA

Mé dvanáctileté homepatické snažení se neustále násobí počtem spokojených klientů, kteří se mi denně svěřují do péče, ať v privátní zubní ordinaci nebo v homeopatické poradně. Předávání svých zkušeností začínajícím kolegům-homeopatům v rámci svých přednášek chápu jako skvělou příležitost obohatit jejich profesní i osobní život. Každodenní rozdávání radosti je mou cestou ke spokojenosti a vitalitě.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:14

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze