Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Úraz jako užitečná zkušenost
Autor: MUDr. Ilona Ludvíková
Těsně před koncem loňského roku jsem při procházce přehlédla okraj silnice – a skončila v Úrazové nemocnici v Brně s definitivou čtyřtýdenního pohybu o berlích s ortézou: diagnóza přetržených vazů v kotníku následkem podvrtnutí.

Zdroj: Shutterstock
Ze zkušeností vím o nutnosti klidu a ledování poraněného místa. Na takováto poranění bez přítomnosti otevřené rány zkuste nanést tvaroh vychlazený v ledničce. Výtečná úleva!
Nedalo mi to, zalistovala jsem stránkami Světa homeopatie a našla zmínku o studii švýcarských traumatologů. Jejich doporučení znělo jasně. Po úraze, pokud to jeho rozsah dovolí, neužívat žádné léky proti bolesti a zánětu (analgetika ani antiflogistika). Tím se zkrátí doba hojení i následná rehabilitace.
Lékař-homeopat je veskrze tvor zvídavý a praktický. Cílem jeho léčebného přístupu je nejen prosté fyzické uzdravení člověka, ale zajímá se i to, jak se pacientovi daří po stránce reálného života (dle WHO – Světové zdravotnické organizace – je volnější definicí zdraví „stav duševní, tělesné a sociální pohody“). Tak jsem přijala svůj úraz jako šanci zkušenosti švýcarských kolegů aplikovat v praxi.
Díky kombinaci homeopatických léků a jejich častému podávání jsem překonala bolestivou krizi, která obvykle přichází druhou noc a třetí den po úrazu. Homeopatické léky mi umožnily stále vnímat dění v poraněném kotníku a přitom ho neodpojit z pohybových schémat. Berle, ortéza i tejpování byly samozřejmost, ale díky neustálé zpětné vazbě jsem mohla již čtvrtý týden po úraze na cvičení jógy a hned následující týden lyžovat na horách. Rehabilitace ztuhlého kotníku nebyla vůbec třeba. Kotník totiž vůbec ztuhlý nebyl!
Úraz tedy berte jako signál k zastavení se v životním běhu a ponoření se více do svého nitra. Ve finále je to skvělá příležitost sladit své tělo a mysl a navíc je to šance na nový restart. Takže od té doby nezapomínám svému tělu každý den poděkovat, že můj „šílený“ životní rytmus akceptuje. To poděkování je naprosto jednoduché – fyzický pohyb a občas nějaký homeopatický lék, který podpoří v mém těle procesy mířící ke zdravé rovnováze.
Až budete zase stát na rozcestí, vydejte se tou přirozenější cestou. Jen tak ze zvědavosti!
Homeopatické tipy od MUDr. Ilony Ludvíkové nejen při úrazu kotníku:
- Arnica montana – homeopatický lék č. 1 při všech úrazech, podporuje vstřebávání otoků, hematomů, postižení svalů a kapilár, ulevuje od bolesti. Čím dříve po úrazu ji podáme, tím lépe a rychleji působí.
- Hypericum perforatum – homeopatický lék na nervové bolesti, s doslova analgetickým účinkem, aplikuji ho i při úrazech zápěstí a ruky, hlavy a krku (zejména uši, zuby).
- Ledum palustre – při masivním krevním výronu, tmavé fialové podlitiny.
- Bryonia – bolesti zhoršené sebemenším pohybem, zlepšené zafixováním. Poranění kloubů s tvorbou kloubních výpotků.
- Ruta graveolens – poranění vazů, šlach a kloubů, stavy po zhmoždění, vykloubení.
- Rhus toxicodendron – postižení vazů, šlach a kloubů s následnou ztuhlostí a bolestivostí na začátku pohybu. Výborný lék před rehabilitačním cvičením.
Při opakovaných vymknutích kotníku doporučuji:
- Natrum carbonicum
- Silicea
Pozn. redakce: Další informace o použití homeopatických léků při úrazech naleznete např. v článku „Úrazy a hojení ran – homeopatie v lékárně“, nebo také ve vynikající knize MUDr. Ilony Ludvíkové – „Homeopatie a sport“, kterou vydalo nakladatelství Grada.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích