Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Slaďoučké cucací tabletky Homeogene jsou jednoznačnou volbou při začínající bolesti v krku.Kamila Paurová
- Staphysagria na řezné rány funguje skvěle.Andrea Wesolá
- S homeopatií jako takovou mám jen dobré zkušenosti. Vždy pomohla dětem i mně. Díky za ni.Kateřina Dandová
- Rhus mi vždycky pomohl při bolavých zádech. Nedám na něj dopustit.Lenka Černá
- Ruta mě zachránila před operací karpálů.Miroslava Maliňáková
Prevence nachlazení malého hokejisty
Autor: Lucie Nestrašilová
V prostředí zimních stadionů se cítím jako doma. Jednotlivá města rozeznávám podle zimních stadionů. Jsou místa, kam se těším více, někam samo sebou méně, neb zázemí stadionů je město od města dost odlišné. V jednom se většinou shodují. Všude je zima. Ať je jaro, léto, podzim či zima. Na stadionu v kraťasech ve zdraví nepřežijete v podstatě nikdy. A nikde. A co děti, které tráví v mrazivém prostředí desítky hodin týdně? Ideální je nepodcenit prevenci. To je moje dlouholetá zkušenost.

Zdroj: Shutterstock
Můj nejmladší syn, který mou homeopatickou „kariéru“ prošel od samého počátku se mnou a celá léta byl mým „pokusným“ objektem, je na homeopatii od miminkovského věku, a tak se mu naštěstí nemoci z nachlazení v podstatě vyhýbají. Dnes je mu 11 let a já si ani nevzpomenu, kdy měl naposledy rýmu. O tom, že by ulehl do postele nemluvě. Za ty roky už mám totiž vychytané, co na něj funguje, a snažím se nachlazení preventivně předcházet.
Co na něj funguje?
- Prevence – od září do dubna mu podávám jednou týdně Oscillococcinum (1 tuba). Pokud u něj vnímám větší přetížení a únavu, přidám tubu navíc. Já si beru Oscillo ve stejném rytmu.
- Sportovní zátěž – jelikož má nejen v rámci hokeje větší fyzickou zátěž, dávám mu 2–3x týdně na trénink do „hokejové“ lahve po 5 granulích: Arnica montana 9 C a Magnesia phosphorica 9 C, a je-li unavený, přidám Ferrum phosphoricum 5 C (je fosforický typ). Na zápasy mu dávám tuto směs pravidelně. Ideální je, když se homeopatika vstřebávají postupně v průběhu zátěže. Pokud má za sebou náročný zápas, přidám 5 granulí Arniky i po něm.
- Vitamín D – v průběhu zimy mu dávám 3-4x týdně vitamín D (více v článku: "Máte dost vitamínu D"?).
- Rýma – když se u něj náhodou objeví rýma, je nejčastěji z prochladnutí (proč by si bral po tréninku na sebe bundu a čepici, že?). V lékárničce mám tedy v záloze Aconitum napellus 9 C (prochladnutí) a Allium cepa 9 C (vodnatá rýma). Dám mu hned, jak se rýma objeví, 5 granulí a opakuji co hodinu, než jde spát. Ráno většinou po rýmě není ani stopy.
- Když nemůže spát – občas se stane, že má trénink nebo zápas ve večerních hodinách, a po něm nemůže usnout, tělo je stále „napumpované“, emoce jsou živé, a tak má problém vypnout. Pak mu dávám kombinaci Coffea cruda 15 C a Chamomilla 15 C, po 5 granulích od každého léku. Je to kombinace na nespavost z rozjitřených emocí a „přebuzení“ nervového systému. Funguje skvěle.
- Zdravá strava – co se týče výživy, nejsem vysloveně ortodoxní v dodržování pravidel zdravé výživy, razím zlatou střední cestu. Když však vím, že bude mít syn zápas, vždy má stravu, která jeho výkon podpoří a tělo dobře zregeneruje. Považuji to za klíčové, jsem si jista, že to, co jí, ovlivňuje zásadně jeho zdraví. Na našem portálu najdete spoustu cenných rad o tom, co jíst při sportovní zátěži (např. článek "Výživa dětí při sportovní zátěži - 1. část").
- Můj tip – před tréninkem jedině smoothie! Nevíte, jak do dítěte dostat ty „správné“ suroviny? Rozmixujte je do smoothie, schováte tam spoustu kvalitních vitamínů. Naše smoothie musí mít vždy červenou barvu. Nejčastěji používám jahody (mražené), borůvky, lesní plody, vždy přidám ořechy, ovesné či jiné vločky, semínka, sladím banánem. Synovi smoothie chutná a dodá mu tu správnou energii.
Ať už řešíte prevenci jakkoli, důležité je být se svým dítětem, vnímat, jak se cítí, v jakém stavu se právě nachází. Jen tak totiž zvládnete relativně snadno najít cestu, jak jeho zdraví podpořit tak, aby se mu zdravotní potíže vyhnuly.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích