Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Přetrvávající kašel a rýma

Autor: Redakce

Laryngitida (zánět hrtanu) je nemoc virového původu. Po překonání tohoto onemocnění může být komplikací druhotná bakteriální infekce – například zánět průdušek jako v následujícím dotazu naší čtenářky. Dobrání konvenčních léků ještě nemusí znamenat vymizení všech potíží a kašel s rýmou mohou nemocného trápit dál. 

Ilustrační foto
Zdroj: s

„Dobrý den, syn (10 měsíců) prodělal laryngitidu a následně měl nález na průduškách. Měl 14 dní antibiotika a po kontrole u lékaře byl prohlášen za zdravého i přes přetrvávající kašel a rýmu. Chtěla bych se zeptat, jestli mohu synovi dát nějaká homeopatika a jaká. Kašel je suchý, kašle přes den i v noci. Rýmu má, používáme vincentku hlavně ráno a večer, kdy jakoby chraptí. Přes den mu vytéká průhledný sekret. Moc děkuji za radu.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kateřina Formánková:

„Dobrý den, zkuste tyto léky:

  • Kalium muriaticum 15 C – 2x denně 5 granulí,
  • sirup Drosetux – je vhodný i pro kojence: 2x denně 1 lžičku. Můžete přidat i do lahvičky s čajem a po kašli mu dejte z lahvičky vždy napít.

S pozdravem MUDr. Kateřina Formánková“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 06:05

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze