Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Přetrvávající kašel a rýma

Autor: Redakce

Laryngitida (zánět hrtanu) je nemoc virového původu. Po překonání tohoto onemocnění může být komplikací druhotná bakteriální infekce – například zánět průdušek jako v následujícím dotazu naší čtenářky. Dobrání konvenčních léků ještě nemusí znamenat vymizení všech potíží a kašel s rýmou mohou nemocného trápit dál. 

Ilustrační foto
Zdroj: s

„Dobrý den, syn (10 měsíců) prodělal laryngitidu a následně měl nález na průduškách. Měl 14 dní antibiotika a po kontrole u lékaře byl prohlášen za zdravého i přes přetrvávající kašel a rýmu. Chtěla bych se zeptat, jestli mohu synovi dát nějaká homeopatika a jaká. Kašel je suchý, kašle přes den i v noci. Rýmu má, používáme vincentku hlavně ráno a večer, kdy jakoby chraptí. Přes den mu vytéká průhledný sekret. Moc děkuji za radu.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kateřina Formánková:

„Dobrý den, zkuste tyto léky:

  • Kalium muriaticum 15 C – 2x denně 5 granulí,
  • sirup Drosetux – je vhodný i pro kojence: 2x denně 1 lžičku. Můžete přidat i do lahvičky s čajem a po kašli mu dejte z lahvičky vždy napít.

S pozdravem MUDr. Kateřina Formánková“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 01:32

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze