Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jarní prázdniny – člověk míní, pánbůh mění…

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Hurá, opět několik dní k odpočinku i sportovním aktivitám. Plány jsou jasné: rozdělíme děti každý den na dvě skupinky – jedna půjde na lyže a druhá do bazénu! Sníží se tak pravděpodobnost konfliktů a mít na očích dvě děti je jednodušší než všechny čtyři. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Ale, jak to obvykle ve větších rodinných kolektivech bývá, museli jsme vzít na pomoc naši každodenní přítelkyni improvizaci. Jedna z holčiček totiž začala den před odjezdem malinko prskat. Nějak jsme tomu nevěnovali pozornost. Další den večer si stěžovala na bolest hlavičky a na hlásku bylo slyšet, že má ucpaný nos. Takže jsme s manželem oba vytáhli své lékárničky a nasadili léčbu na všech frontách. Lyžovat šla samozřejmě jen nejmladší dcerka a kluci se vyřádili v bazénku. Celý den jsem strávila s nemocnou holčičkou v intenzivní bylinkovo-homeopatické péči.

Co jsme podávali?

Z homeopatik Oscillococcinum 3x denně a Kalium bichromicum také 3x denně (podává se při zánětech dutin, kdy se potíže zlepšují teplem, výtok z nosu je žlutozelený, hustý a přilnavý; nemocného trápí bolesti a tlak u kořene nosu).

Tinktury: Echinacea 25 kapek + tymián 20 kapek + lékořice 15 kapek – 4x denně. Tinktury nakapeme do „štamprle“ a zalijeme horkým čajem, aby alkohol vyprchal. Všechny tři zmíněné tinktury jsou skvělá antivirotika, mají i antibakteriální účinky a podporují imunitu.

Na čelo jsme přikládali nahřátou sůl – 4x vždy na 15 minut.

Nohy jsme nahřívali v kyblíku s horkým odvarem z dobromysli se solí a éterickým olejem z 31 bylin. Nožky měla v kyblíku asi 20 minut. Poté jsem jí lýtka i chodidla namazala tymiánovým krémem a navlékla dva páry teplých ponožek.

Do nosu jsme aplikovali kvalitní propolisovou mast od včelaře – co nejhloub ke kořeni nosu. Propolis je skvělým pomocníkem při léčbě všech zánětů, má protivirové i antibakteriální účinky.

Energie vložená do ošetřování a dceřina ochota spolupracovat a nechat se léčit se vyplatila! Další den už mohla jít lyžovat. Měla sice ještě rýmu, ale šla pěkně vyfoukat a hlavička ji už nebolela.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:37

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze