Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Jak na chřipku a jiné virózy?
Autor: MUDr. Zuzana Kornelová
Ač to poslední dny vypadalo spíše na jaro, zima ještě neřekla své poslední slovo... Zima je krásné období, ale nejlépe někde na horách. Pro lidi ve městě je to období inverze, smogu a viróz.

Zdroj: Shutterstock
Takže mé první doporučení je: Pokud můžete, vyjeďte na hory! Je to jedno jestli na lyže, boby nebo jen tak se projít. I když se to z města zdá, že počasí je „že bys ani psa nevyhnal“, na horách to vypadá jinak.
S malými dětmi rozhodně nenavštěvuji supermarkety, lékárny, a když to není nezbytně nutné, ani pediatra. Toho bych doporučila pouze, pokud má dítě horečku déle než 3 dny nebo je dehydratované. Má-li horečku 1−2 dny a přijímá tekutiny, je to pravděpodobně viróza a pediatr vám moc nepomůže. Až od 3. dne je vhodné zjistit CRP (ono to tělu nějakou dobu trvá, než tento protein jako reakci na bakteriální nákazu vytvoří) a podle něj pak případně nasadit antibiotika.
Jako prevenci svým pacientům doporučuji Oscillococcinum 1x týdně 1 dózu, a pokud máte pocit, že na vás něco leze, pak 2−3x denně po dóze. Dětem, které jsou náchylné k virózám, k tomu dávám Silicea 15 C 3x týdně 5 granulí (po, st, pá), Sulfur iodatum 15 C 3x týdně (út, čt, so) a denně lžíci rakytníkové šťávy (kupuji ve zdravé výživě).
Co dělat, když viróza již vypukne?
V první řadě lehnout do postele! Uvařit kotel bylinkového čaje (já střídám lípu se zázvorem).
Oscillococcinum je nejdůležitější – dávám i 5x denně (minimálně 3x denně po 3 dny). Paragrippe většinou uleví – také v akutní fázi až 5x denně 1 tbl.
Pokud už máte s homeopatiky zkušenosti, je možné vybrat z monokomponentních léků – Aconitum, Belladonna, Gelsemium, Bryonia, China, Ferrum phosphoricum (více viz. článek s "chřipkovými homeotipy" MUDr. Jaroslava Čupery - "Homeopatická léčba chřipky").
Osvědčilo se mi u dětí teplotu nesnižovat – jestliže je do 38,5 °C, jsem v klidu, podávám pouze homeopatika. Při vyšší teplotě dělám zábaly. Dříve jsem dělala zábal trupu, v poslední době jsem si oblíbila zábal nohou. Pozor, zábaly je možno provádět pouze, není-li oběh centralizovaný – to znamená, pokud má člověk horké ruce a nohy! Když teplotu farmakologicky tlumíme, bereme tělu jeho zbraň v boji s infekcí. Většinou pak infekt trvá mnohem déle! Jestliže necháme děti projít teplotou, nemusíme je pak násilím honit do postele, teplota je tam hezky udrží.
Musím ještě zmínit, že nemocné dítě by se nemělo cpát sladkostmi, „protože chudáček nemá chuť k jídlu, tak aby aspoň něco snědl“. Pokud pije, tak mu 1−3 denní hladovka opravdu neublíží. Vhodné je uvařit vývar, polévku miso nebo jiné lehké jídlo. Až bude mít chuť, tak si dá.
Také se často setkávám s tím, že odpočinek na lůžku znamená, že je dítě celý den na tabletu nebo mobilu. Hrát hry není odpočinek! Povoluji většinu dne pouze knihu, výborné jsou audioknihy, nejlepší je čtení od maminky. Je-li nemocné dítě, udělejte si na něj čas, poležte s ním, povyprávějte si, udělejte to, na co jindy není čas. Pokud stonáme my sami, pak si uvědomme, proč nemoc přišla, kde by bylo třeba udělat změnu, ubrat… Naše tělo je chytré, tak mu důvěřujme, nechme si od něj poradit!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích