Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rýma!

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Rýma je přenosné onemocnění. Viry se dostanou do těla v kapkách tzv. kapénkovou infekcí. Nejprve začnete pociťovat příznaky jako škrábání v nose, celkové oslabení, podrážděnost. Rozšíří se cévky nosní sliznice, nosní sliznice oteče a začnou potíže s dýcháním nosem.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatická léčba rýmy

Bezbarvé rýmy:

  • Nux vomica 9 C - bezbarvý sekret z nosu, ucpaný nos hlavně v noci, ráno se budíte s kýcháním, to vše doprovází velká podrážděnost a citlivost na chlad, přecitlivělost k průvanu.
  • Aconitum napelus 9 C - k rýmě dochází po prudkém prochlazení. Máte pocit silné žízně a přepadá vás vysoká horečka se zimnicí.
  • Arsenicum album 9 C - je-li přítomen pálivý, dráždivý sekret z nosu odírající okolí nosu. Postižený touží po teple, cítí se být slabým.

Zabarvené - žlutozelené rýmy:

  • Kalium bichromicum 9 C - rýma je žlutá až nazelenalá s bolestivými krustami v nose, může být i příměs krve.
  • Mercurius solubilis 9 C - žlutá rýma s bolestí v krku při polykání, jazyk je oteklý, zvětšený, se žlutým povlakem.

Dávkování : 2-3x denně 5 granulí - dle vývoje stavu.

Je třeba mít na paměti, že na počátku rýmy jste možným zdrojem nákazy pro ostatní, proto zůstaňte v klidu, v domácím prostředí.

Můj tip: Osvědčenou domácí metodou léčbou rýmy je nahřívání nohou v horké vodě s kuchyňskou solí a mátovým nebo eukalyptovým olejem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.3.2020 18:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze