Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Rýma!

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Rýma je přenosné onemocnění. Viry se dostanou do těla v kapkách tzv. kapénkovou infekcí. Nejprve začnete pociťovat příznaky jako škrábání v nose, celkové oslabení, podrážděnost. Rozšíří se cévky nosní sliznice, nosní sliznice oteče a začnou potíže s dýcháním nosem.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatická léčba rýmy

Bezbarvé rýmy:

  • Nux vomica 9 C - bezbarvý sekret z nosu, ucpaný nos hlavně v noci, ráno se budíte s kýcháním, to vše doprovází velká podrážděnost a citlivost na chlad, přecitlivělost k průvanu.
  • Aconitum napelus 9 C - k rýmě dochází po prudkém prochlazení. Máte pocit silné žízně a přepadá vás vysoká horečka se zimnicí.
  • Arsenicum album 9 C - je-li přítomen pálivý, dráždivý sekret z nosu odírající okolí nosu. Postižený touží po teple, cítí se být slabým.

Zabarvené - žlutozelené rýmy:

  • Kalium bichromicum 9 C - rýma je žlutá až nazelenalá s bolestivými krustami v nose, může být i příměs krve.
  • Mercurius solubilis 9 C - žlutá rýma s bolestí v krku při polykání, jazyk je oteklý, zvětšený, se žlutým povlakem.

Dávkování : 2-3x denně 5 granulí - dle vývoje stavu.

Je třeba mít na paměti, že na počátku rýmy jste možným zdrojem nákazy pro ostatní, proto zůstaňte v klidu, v domácím prostředí.

Můj tip: Osvědčenou domácí metodou léčbou rýmy je nahřívání nohou v horké vodě s kuchyňskou solí a mátovým nebo eukalyptovým olejem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:34

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze