Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Aconitum na šok i prochladnutí

Autor: Lucie Nestrašilová

Letos je zima pestrá. Chvíli teplo, pak silný mráz, příroda se s tím pere, jak může. Při procházkách s naší Kanie, kdy rády a často chodíme k řece Berounce, mě už mnohokrát napadlo, že led, který se ze dne na den na řece objeví a záhy roztaje, může být pro psa lákavý a dost nebezpečný. Snažím se ji tedy hlídat, aby na něj nestoupla. Je to ještě malé půlroční štěně (33 kg čisté váhy) a já zatím netuším, jestli umí plavat. Navíc pohyb v ledové vodě je něco jiného než v teplém letním rybníce. 

Ilustrační foto

Dnes se však odehrál příběh jako vystřižený z mých představ o tom, co by se mohlo stát, kdyby…

Odpoledne volá naše sousedka mému muži, že se topí jejich devítiletá fenka Ajda! Můj muž sebral hokejku, kterou měl právě po ruce (ano, hokejka je běžnou součástí našeho obývacího prostoru), sedl do auta a jel k řece. Když přijel na místo určení, viděl u řeky dva městské policisty. Zklidnil své tempo, protože si myslel, že pes je již z řeky venku. Najednou se na něj všichni rozkřičeli a volali: „Honem, Ajda se topí!“ Na co čekali muži zákona, netuším. Můžu mít pochopení pro naši milou sousedku, která byla v šoku. Můj muž tedy nelenil, odhodil bundu a šel pro Ajdu do vody, vynesl ji ven, zabalil do deky a Ajda byla zachráněna!

Hned jak přišel domů, poradila jsem sousedce, ať dá Ajdě 5 granulí Aconita (Aconitum napellus 15 C) a dávku po 20 minutách opakuje po dobu 2 hodin. Sobě ať naordinuje stejnou léčbu. Lék je vhodný podat po prudkém prochladnutí (Ajda ve vodě) a šoku (Ajda i její panička). Řekla jsem jí, ať mi dá vědět, jak se obě dvě cítí.

Radost mi pak udělala fotka vděčné Ajdy zabalené do měkoučké deky hodinu po oné příhodě. Kousala přitom sušené ucho a bylo jí dobře.  

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze