Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Pečený čaj – to pravé pro zimní čas

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Pečený čaj oceníme hlavně za mrazivých zimních dnů. Je hezky provoní a nás zahřeje svou teplotou i připomínkou slunce, pod kterým uzrávaly plody, z nichž jsme čaj připravili.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Ludmila Pszczolková

Můj pečený čaj není z běžných letních přebytků, dnes jsem ho udělala z citrusů. Mám totiž to štěstí, že si můžu koupit domácí citrusy – zní to nezvykle, ale je to tak. Objednávám si ovoce od drobných zemědělců z Kréty. Mladí manželé z Ostravy, velcí nadšenci a milovníci Kréty, zkouší nový projekt – dovoz ovoce. Vždy nasmlouvají dodávku od konkrétního zemědělce a já u každého ovoce vím, kdo ho vypěstoval. A tak jsem si před 14 dny přivezla zásilku pomerančů od pana Stefanose a mandarinky a grepy od pana Christose.

Ovoce je velmi dobré, pomeranče jsou neuvěřitelně sladké a šťavnaté. Bohužel se ale velmi rychle kazí. Proto jsem se dnes rozhodla udělat z kousků, kterým hrozí zkáza, pečený čaj. Dříve jsem ho dělala z bio ovoce, ale to pak měl skoro cenu zlata.

Citróny, mandarinky a pomeranče jsem opláchla a nakrájela na kousky, přidala domácí jablíčka, celý balíček kustovnice a šťávu z dalších citrónů. Celé jsem to posypala cukrem (nejen kvůli chuti, ale hlavně kvůli konzervaci) a kořením (celá skořice, badyán, kardamon) a dala péct asi na 30 min. na 160 st. Kdybych měla, přidala bych třeba sušené švestky, brusinky nebo hrozinky.

Horké ovoce jsem naplnila do různých skleniček a nechala vychladnout. Vždy mám čaj v lednici, pro jistotu. V pekáči mi zůstal malý zbytek, a tak jsem ho zalila převařenou horkou vodou a rozhodla se, že vám o tom napíšu.

Přeji dobrou chuť!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 13:32

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze