Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pečený čaj – to pravé pro zimní čas

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Pečený čaj oceníme hlavně za mrazivých zimních dnů. Je hezky provoní a nás zahřeje svou teplotou i připomínkou slunce, pod kterým uzrávaly plody, z nichž jsme čaj připravili.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Ludmila Pszczolková

Můj pečený čaj není z běžných letních přebytků, dnes jsem ho udělala z citrusů. Mám totiž to štěstí, že si můžu koupit domácí citrusy – zní to nezvykle, ale je to tak. Objednávám si ovoce od drobných zemědělců z Kréty. Mladí manželé z Ostravy, velcí nadšenci a milovníci Kréty, zkouší nový projekt – dovoz ovoce. Vždy nasmlouvají dodávku od konkrétního zemědělce a já u každého ovoce vím, kdo ho vypěstoval. A tak jsem si před 14 dny přivezla zásilku pomerančů od pana Stefanose a mandarinky a grepy od pana Christose.

Ovoce je velmi dobré, pomeranče jsou neuvěřitelně sladké a šťavnaté. Bohužel se ale velmi rychle kazí. Proto jsem se dnes rozhodla udělat z kousků, kterým hrozí zkáza, pečený čaj. Dříve jsem ho dělala z bio ovoce, ale to pak měl skoro cenu zlata.

Citróny, mandarinky a pomeranče jsem opláchla a nakrájela na kousky, přidala domácí jablíčka, celý balíček kustovnice a šťávu z dalších citrónů. Celé jsem to posypala cukrem (nejen kvůli chuti, ale hlavně kvůli konzervaci) a kořením (celá skořice, badyán, kardamon) a dala péct asi na 30 min. na 160 st. Kdybych měla, přidala bych třeba sušené švestky, brusinky nebo hrozinky.

Horké ovoce jsem naplnila do různých skleniček a nechala vychladnout. Vždy mám čaj v lednici, pro jistotu. V pekáči mi zůstal malý zbytek, a tak jsem ho zalila převařenou horkou vodou a rozhodla se, že vám o tom napíšu.

Přeji dobrou chuť!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.12.2019 04:52

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze