Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Voda v koleni a bolest nártu

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Říká se, že koho bolí kolena, chybí mu pokora. Nevím, zda to platí u všech. Já jen vím, že jsem to přehnala a zatěžovala své koleno víc, než jsem měla, a tak to pro něj nedopadlo úplně dobře. Sportovala jsem s trochu větší intenzitou, na kterou tělo nebylo prostě zvyklé.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Večer jsem pocítila pnutí a tlak v levém koleni, jako by mi tam něco vadilo a bylo to tam „navíc“. Když ani po 14 dnech, kdy jsem si koleno zavazovala obinadlem, dávala obklady a snažila se mít nohu při odpočinku v klidu a více podloženou nahoře, nepřicházelo zlepšení a koleno v podřepu tak tlakovalo, že jsem měla pocit, že mi praskne, už mi došla trpělivost. Nikdy jsem s koleny problém neměla. Jako malá jsem si jen jednou vymknula kotník.

Nechala jsem si udělat na chirurgii RTG kolene a hle, byl tam výpotek. Sice ne veliký, ale byl. Nasadila jsem tedy ihned Arniku montanu 9 C a v lékárně koupila mast Traumeel, která obsahuje celkem 12 druhů léčivých bylin a 2 druhy přírodních minerálních solí a používá se ke zmírnění bolesti pohybového aparátu. Arniku jsem cucala v průběhu dne asi 5x denně 5 granulek, mastí jsem mazala koleno ráno a večer. Velká úleva se ale dostavila až po nasazení léku Bryonia alba 15 C. Užívala jsem 2x denně 5 granulek. Výpotek zcela zmizel do 14 dní a já mohla opět pozvolna začít koleno plnohodnotně zatěžovat.

Po vymizení výpotku a zlepšení stavu kolene jsem ještě přibližně měsíc užívala homeopatický lék Ruta graveolens 9 C 1x denně 5 granulek a zhruba týden ještě k tomu Rhus toxicodendron 9 C.

Druhým případem použití léku Bryonia alba v ředění 9 C a 15 C se stal případ muže, který přišel s tím, že ho strašně bolí nárty. Nedokázal přes den snést ani utažené tkaničky od bot a v noci před usnutím mu pomáhalo nohy strkat mezi matrace a jakýmsi tlakem na nárty si ulevovat. Dříve žádný velký úraz nebyl a nárty bolely střídavě oba stejnou intenzitou. Přes den bolest nevnímal tolik, protože nohy byly v pohybu, ale v momentě, kdy šel spát a lehnul si, byla bolest nesnesitelná, že se v posteli kroutil. Po podání léku Bryonia alba do 15 minut intenzivní bolest zcela odezněla a on tak mohl zcela klidně usnout.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 19:03

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze