Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Voda v koleni a bolest nártu

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Říká se, že koho bolí kolena, chybí mu pokora. Nevím, zda to platí u všech. Já jen vím, že jsem to přehnala a zatěžovala své koleno víc, než jsem měla, a tak to pro něj nedopadlo úplně dobře. Sportovala jsem s trochu větší intenzitou, na kterou tělo nebylo prostě zvyklé.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Večer jsem pocítila pnutí a tlak v levém koleni, jako by mi tam něco vadilo a bylo to tam „navíc“. Když ani po 14 dnech, kdy jsem si koleno zavazovala obinadlem, dávala obklady a snažila se mít nohu při odpočinku v klidu a více podloženou nahoře, nepřicházelo zlepšení a koleno v podřepu tak tlakovalo, že jsem měla pocit, že mi praskne, už mi došla trpělivost. Nikdy jsem s koleny problém neměla. Jako malá jsem si jen jednou vymknula kotník.

Nechala jsem si udělat na chirurgii RTG kolene a hle, byl tam výpotek. Sice ne veliký, ale byl. Nasadila jsem tedy ihned Arniku montanu 9 C a v lékárně koupila mast Traumeel, která obsahuje celkem 12 druhů léčivých bylin a 2 druhy přírodních minerálních solí a používá se ke zmírnění bolesti pohybového aparátu. Arniku jsem cucala v průběhu dne asi 5x denně 5 granulek, mastí jsem mazala koleno ráno a večer. Velká úleva se ale dostavila až po nasazení léku Bryonia alba 15 C. Užívala jsem 2x denně 5 granulek. Výpotek zcela zmizel do 14 dní a já mohla opět pozvolna začít koleno plnohodnotně zatěžovat.

Po vymizení výpotku a zlepšení stavu kolene jsem ještě přibližně měsíc užívala homeopatický lék Ruta graveolens 9 C 1x denně 5 granulek a zhruba týden ještě k tomu Rhus toxicodendron 9 C.

Druhým případem použití léku Bryonia alba v ředění 9 C a 15 C se stal případ muže, který přišel s tím, že ho strašně bolí nárty. Nedokázal přes den snést ani utažené tkaničky od bot a v noci před usnutím mu pomáhalo nohy strkat mezi matrace a jakýmsi tlakem na nárty si ulevovat. Dříve žádný velký úraz nebyl a nárty bolely střídavě oba stejnou intenzitou. Přes den bolest nevnímal tolik, protože nohy byly v pohybu, ale v momentě, kdy šel spát a lehnul si, byla bolest nesnesitelná, že se v posteli kroutil. Po podání léku Bryonia alba do 15 minut intenzivní bolest zcela odezněla a on tak mohl zcela klidně usnout.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 03:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze