Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Belgičtí pacienti: Máme právo vybrat si homeopatii

Autor: Redakce

Sdružení belgických pacientů léčících se homeopaticky „Pro Homeopatia“ ve své tiskové zprávě upozorňuje na to, že pacienti mají zákonem dané právo rozhodnout se, jakou léčbu si přejí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Sdružení vyslovuje požadavek, aby pacienti nebyli vystavováni přehnaně ochranářským postojům a pohrůžkám. Belgičtí pacienti rovněž zdůrazňují, že komplementární a konvenční medicína se navzájem obohacují, medicína není exaktní věda a že pouhá pětina klinických pokusů není finančně podporována farmaceutickým průmyslem. Autoři ukončili tiskovou zprávu mottem: „Pacienti jsou na prvním místě!“

S tiskovou zprávu ve francouzštině se můžete seznámit po kliknutí ZDE:

Zdroj: Newsletter ECH listopad 2018

Překlad: Mgr. Helena Procházková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:57

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze