Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět dělohy u feny v postproduktivním věku (pyometra, pyometritida)

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Setkala jsem se nedávno s případem starší fenky, která byla využívána v chovu. Celkem měla za svůj život 4 početné vrhy bez komplikací a nikdy netrpěla falešnou březostí. Nyní byla již vyřazena z chovu jako osmiletá a hárání bez nakrytí proběhlo zcela normálně.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zhruba 3 týdny po skončení hárání se fenka začala jevit majiteli více spavá, méně si hrála a asi po dalším týdnu začala hodně pít a v jídle se „nimrala”. Majitel to přisuzoval tomu, že nenakryl, protože v době březosti fenka trpěla nechutenstvím, byla vybíravá a celkově špatně nějakou dobu žrala.

Fenku jsem měla na trimovacím stole ve svém salonu, kde stříhám psy, a něco se mi na ní nezdálo. Vždy byla aktivní, spolupracovala, tentokráte pro mě jaksi neměla „jiskru v oku”. Vyzpovídala jsem majitele, s nímž se známe již velmi dlouho, a hned jsme věc společně začali řešit. Poslala jsem fenku na sono břicha na veterinární kliniku, kde se prokázalo naplnění dělohy tekutinou. Vzhledem k tomu, že fenka neměla zapáchající výtok a nijak si vulvu neolizovala, majitel by ani nepřišel na to, že by mohl tento stav skončit pro fenku fatálně.

Fenka byla hned na druhý den operována a byla jí odstraněna děloha i s vaječníky. U tohoto typu pyometry, kdy je krček uzavřený a hnis nevytéká ven, ale hromadí se v děloze uvnitř, by žádná konzervativní terapie nepomohla! Jde o život ohrožující stav, který je třeba řešit ihned chirurgickou cestou. Poté samozřejmě můžeme nasadit vhodná homeopatika na urychlení hojení pánevního dna u feny po tomto zákroku a můžeme také nasadit taková homeopatika, která urychlí vyčištění organismu zatíženého hnisem.

Po zákroku jsem zvolila na rychlejší odbourání narkózy a tím pádem menší zátěž pro organismus homeopatický lék Opium 15 C, a to 2–3 granulky 3–4x denně po dobu 3 dní. Dále byla nasazena Arnika montana 9 C a Pyrogenium 9 C (lék vhodný na akutní zánětlivé stavy) a mnou velmi oblíbený a důležitý lék Bellis perennis 15 C, který je vhodný pro všechny samice po porodu, kastraci, císařském řezu, které mají zhmožděné pánevní dno, hráz a celkové vyčerpání po zákroku.

Fenka se z život ohrožujícího stavu zdárně dostala a těší se výborné kondici. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.8.2020 12:35

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze