Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět dělohy u feny v postproduktivním věku (pyometra, pyometritida)

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Setkala jsem se nedávno s případem starší fenky, která byla využívána v chovu. Celkem měla za svůj život 4 početné vrhy bez komplikací a nikdy netrpěla falešnou březostí. Nyní byla již vyřazena z chovu jako osmiletá a hárání bez nakrytí proběhlo zcela normálně.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zhruba 3 týdny po skončení hárání se fenka začala jevit majiteli více spavá, méně si hrála a asi po dalším týdnu začala hodně pít a v jídle se „nimrala”. Majitel to přisuzoval tomu, že nenakryl, protože v době březosti fenka trpěla nechutenstvím, byla vybíravá a celkově špatně nějakou dobu žrala.

Fenku jsem měla na trimovacím stole ve svém salonu, kde stříhám psy, a něco se mi na ní nezdálo. Vždy byla aktivní, spolupracovala, tentokráte pro mě jaksi neměla „jiskru v oku”. Vyzpovídala jsem majitele, s nímž se známe již velmi dlouho, a hned jsme věc společně začali řešit. Poslala jsem fenku na sono břicha na veterinární kliniku, kde se prokázalo naplnění dělohy tekutinou. Vzhledem k tomu, že fenka neměla zapáchající výtok a nijak si vulvu neolizovala, majitel by ani nepřišel na to, že by mohl tento stav skončit pro fenku fatálně.

Fenka byla hned na druhý den operována a byla jí odstraněna děloha i s vaječníky. U tohoto typu pyometry, kdy je krček uzavřený a hnis nevytéká ven, ale hromadí se v děloze uvnitř, by žádná konzervativní terapie nepomohla! Jde o život ohrožující stav, který je třeba řešit ihned chirurgickou cestou. Poté samozřejmě můžeme nasadit vhodná homeopatika na urychlení hojení pánevního dna u feny po tomto zákroku a můžeme také nasadit taková homeopatika, která urychlí vyčištění organismu zatíženého hnisem.

Po zákroku jsem zvolila na rychlejší odbourání narkózy a tím pádem menší zátěž pro organismus homeopatický lék Opium 15 C, a to 2–3 granulky 3–4x denně po dobu 3 dní. Dále byla nasazena Arnika montana 9 C a Pyrogenium 9 C (lék vhodný na akutní zánětlivé stavy) a mnou velmi oblíbený a důležitý lék Bellis perennis 15 C, který je vhodný pro všechny samice po porodu, kastraci, císařském řezu, které mají zhmožděné pánevní dno, hráz a celkové vyčerpání po zákroku.

Fenka se z život ohrožujícího stavu zdárně dostala a těší se výborné kondici. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 18:12

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze