Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Před operací kolena

Autor: Redakce

Homeopatie je skvělým pomocníkem nejen při řešení různých akutních potíží. Připravit se můžete i na plánovanou operaci. Díky homeopatikům se totiž urychlí hojení a sníží riziko některých komplikací, jako je zánět v místě pooperační rány nebo její špatné hojení.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den. Sestra jde na laparoskopickou operaci kolena. Chtěla jsem se zeptat na homeopatika, která by byla vhodná pro dobré hojení a pomohla od bolesti. Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, 3 dny před operací včetně rána v den zákroku užívejte:

  • Arnica montana 9 C + Phosphorus 9 C – 5 granulí 2x denně.

Po zákroku je dobré mít připravený roztok, který bude sestra popíjet během dne:

  • Hypericum perforatum 15 C + Arnica montana 9 C + Apis mellifica 30 C + Staphysagria 9 C.

Do půllitru pramenité vody rozpusťte 10 granulí od každého léku. Každý den je nutné připravit nový roztok.

Přeji, aby sestra vše zdárně zvládla a cítila se opět dobře.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 07:03

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze