Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Agrohomeopatie: Osvědčené aplikace

Autor: J. T. Holub

Při aplikaci homeopatik u rostlin je základním vodítkem jakási analogie s užíváním homeopatik v humánní oblasti. Jinak řečeno, co funguje u lidí, mělo by fungovat i u rostlin. Praxe ukazuje, že tato zdánlivě povrchní úvaha není daleko od pravdy a má rozsáhlé praktické využití. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zde je několik příkladů:

 • Sluneční úpal (úžeh): Aconitum napellus 30 C + Belladonna 30 C.
 • Posílení imunity rostlin (při slabém růstu, když se rostlina takzvaně „šklebí“ a neprospívá): Silicea 9 C + Actaea racemosa 30 C. Další možnost jsou Arnica 30 C, Carbo vegetabilis 30 C.
 • Poranění kořenů při přesazování: Arnica 5 C nebo Traumeel tablety.
 • Poranění po kroupách: Traumeel tablety.
 • Mšice (při prvním výskytu, nebo ještě lépe při prvním nálezu na zahrádce, byť ošetřovaná rostlina ještě není mšicemi viditelně napadena, nicméně mohou na ní již být vykladená vajíčka): Petroleum 30 C + Actaea racemosa 30 C.
 • Mšice (rozšířená varianta): Petroleum 30 C + Actaea racemosa 30 C + Sulfur 5 C.
 • Rez na růžích: Aconitum 30 C, opět raději preventivně, pokud se již v okolí rez na růžích vyskytuje. Postřik nebo zálivku opakujte každý týden.
 • Peronospora na révě vinné: Belladonna 5 C + Cuprum metallicum 5 C, opakované aplikace.
 • Hořká pihovitost dužniny jablek (způsobovaná nedostatečnou schopností stromku přijímat z půdy vápník): Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum + Calcarea carbonica 5 C.
 • Černá skvrnitost plodů rajčat (černé skvrny jsou způsobeny nedostatečnou výživou plodů vápníkem): Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum + Calcarea carbonica 5 C.
 • Stres ze sucha a horka: Belladonna 30 C + Aconitum 30 C + Natrum muriaticum 30 C.
 • Ošetření ran po řezu stromků: Traumeel mast.
 • Houbové choroby obecně: Mercurius solubilis 5 C + Thuya occidentalis 30 C + Sulfur 9 C.

Stejně jako v humánní medicíně nelze ani aplikacemi homeopatických přípravků na zahrádkách či v domácnosti mnoho pokazit. To nejhorší, co se může stát, je, že aplikace homeopatik nic nepřinese a my nakonec budeme muset sáhnout po chemických přípravcích. Nicméně použití homeopatik pro posilování obranyschopnosti rostlin je dnes již ověřené, byť zatím málo používané. I kdyby nebylo možné řešit vše ryze homeopaticky, již pouhé snížení počtu aplikací chemických látek proti chorobám a škůdcům by znamenalo významný přínos ve snížení zatížení produkce ovoce a zeleniny rezidui pesticidů.

Homeopatie navíc otevírá v ochraně rostlin další zatím netušené možnosti všem, kteří v sobě nacházejí objevitelského či výzkumnického ducha. Přejeme hodně radosti z dosažených výsledků!

Obecný návod na přípravu a aplikaci homeopatického roztoku najdete v článku: "Agrohomeopatie: Příprava a aplikace homeopatického roztoku"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

J. T. Holub

Autor: J. T. Holubhomeopat, odborník na rostlinnou produkci

J. T. Holub (jedná se o pseudonym) studoval homeopatii v Mnichově, kde v letech 2000 až 2010 pracoval jako produktový manažer společnosti Dow AgroSciences. Z této doby se datují jeho první pokusy v oblasti ochrany a posilování vitality bylin, keřů a stromů pomocí homeopatických přípravků a Schüsslerových solí.

Jako odborník na rostlinnou produkci je J.T. přesvědčen, že použití homeopatických přípravků a zejména Schüsslerových solí v ochraně a výživě rostlin může významně omezit nutné aplikace chemických látek, zejména fungicidů a insekticidů, ale též minerálních hnojiv. V konečném důsledku budou potraviny zdravější, prakticky bez reziduí pesticidů, ekosystémy druhově bohatší a zdroje podzemní vody nebudou kontaminovány dusičnany v důsledku nadměrného používání dusíkatých hnojiv. K naplnění této vize bude samozřejmě zapotřebí značného úsilí odborníků i nadšených laiků, ale cíl stojí za to. Neboť, jak říká J.T.: „Přírodu neodkazujeme našim potomkům, my si ji od nich půjčujeme!“

J. T. Holub je obdivovatelem myšlenek a díla Thorwalda Dethlefsena, v ČR je znám zejména jako autor několika populárně naučných publikací z oblasti humánní homeopatie a je též autorem on-line homeopatického poradenství na www.kezdravi.cz.

Motto: „Homeopatie nemůže působit proti niterným potřebám duše člověka. A nemoc může být takovou potřebou, dokonce potřebou silnou a naléhavou. Porozumění symptomům, této řeči duše, je tedy důležitým předpokladem úspěšné léčby a trvalého uzdravení.“ 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:19

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze