Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Agrohomeopatie: Osvědčené aplikace

Autor: J. T. Holub

Při aplikaci homeopatik u rostlin je základním vodítkem jakási analogie s užíváním homeopatik v humánní oblasti. Jinak řečeno, co funguje u lidí, mělo by fungovat i u rostlin. Praxe ukazuje, že tato zdánlivě povrchní úvaha není daleko od pravdy a má rozsáhlé praktické využití. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zde je několik příkladů:

 • Sluneční úpal (úžeh): Aconitum napellus 30 C + Belladonna 30 C.
 • Posílení imunity rostlin (při slabém růstu, když se rostlina takzvaně „šklebí“ a neprospívá): Silicea 9 C + Actaea racemosa 30 C. Další možnost jsou Arnica 30 C, Carbo vegetabilis 30 C.
 • Poranění kořenů při přesazování: Arnica 5 C nebo Traumeel tablety.
 • Poranění po kroupách: Traumeel tablety.
 • Mšice (při prvním výskytu, nebo ještě lépe při prvním nálezu na zahrádce, byť ošetřovaná rostlina ještě není mšicemi viditelně napadena, nicméně mohou na ní již být vykladená vajíčka): Petroleum 30 C + Actaea racemosa 30 C.
 • Mšice (rozšířená varianta): Petroleum 30 C + Actaea racemosa 30 C + Sulfur 5 C.
 • Rez na růžích: Aconitum 30 C, opět raději preventivně, pokud se již v okolí rez na růžích vyskytuje. Postřik nebo zálivku opakujte každý týden.
 • Peronospora na révě vinné: Belladonna 5 C + Cuprum metallicum 5 C, opakované aplikace.
 • Hořká pihovitost dužniny jablek (způsobovaná nedostatečnou schopností stromku přijímat z půdy vápník): Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum + Calcarea carbonica 5 C.
 • Černá skvrnitost plodů rajčat (černé skvrny jsou způsobeny nedostatečnou výživou plodů vápníkem): Schüsslerova sůl č. 2 Calcium phosphoricum + Calcarea carbonica 5 C.
 • Stres ze sucha a horka: Belladonna 30 C + Aconitum 30 C + Natrum muriaticum 30 C.
 • Ošetření ran po řezu stromků: Traumeel mast.
 • Houbové choroby obecně: Mercurius solubilis 5 C + Thuya occidentalis 30 C + Sulfur 9 C.

Stejně jako v humánní medicíně nelze ani aplikacemi homeopatických přípravků na zahrádkách či v domácnosti mnoho pokazit. To nejhorší, co se může stát, je, že aplikace homeopatik nic nepřinese a my nakonec budeme muset sáhnout po chemických přípravcích. Nicméně použití homeopatik pro posilování obranyschopnosti rostlin je dnes již ověřené, byť zatím málo používané. I kdyby nebylo možné řešit vše ryze homeopaticky, již pouhé snížení počtu aplikací chemických látek proti chorobám a škůdcům by znamenalo významný přínos ve snížení zatížení produkce ovoce a zeleniny rezidui pesticidů.

Homeopatie navíc otevírá v ochraně rostlin další zatím netušené možnosti všem, kteří v sobě nacházejí objevitelského či výzkumnického ducha. Přejeme hodně radosti z dosažených výsledků!

Obecný návod na přípravu a aplikaci homeopatického roztoku najdete v článku: "Agrohomeopatie: Příprava a aplikace homeopatického roztoku"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

J. T. Holub

Autor: J. T. Holubhomeopat, odborník na rostlinnou produkci

J. T. Holub (jedná se o pseudonym) studoval homeopatii v Mnichově, kde v letech 2000 až 2010 pracoval jako produktový manažer společnosti Dow AgroSciences. Z této doby se datují jeho první pokusy v oblasti ochrany a posilování vitality bylin, keřů a stromů pomocí homeopatických přípravků a Schüsslerových solí.

Jako odborník na rostlinnou produkci je J.T. přesvědčen, že použití homeopatických přípravků a zejména Schüsslerových solí v ochraně a výživě rostlin může významně omezit nutné aplikace chemických látek, zejména fungicidů a insekticidů, ale též minerálních hnojiv. V konečném důsledku budou potraviny zdravější, prakticky bez reziduí pesticidů, ekosystémy druhově bohatší a zdroje podzemní vody nebudou kontaminovány dusičnany v důsledku nadměrného používání dusíkatých hnojiv. K naplnění této vize bude samozřejmě zapotřebí značného úsilí odborníků i nadšených laiků, ale cíl stojí za to. Neboť, jak říká J.T.: „Přírodu neodkazujeme našim potomkům, my si ji od nich půjčujeme!“

J. T. Holub je obdivovatelem myšlenek a díla Thorwalda Dethlefsena, v ČR je znám zejména jako autor několika populárně naučných publikací z oblasti humánní homeopatie a je též autorem on-line homeopatického poradenství na www.kezdravi.cz.

Motto: „Homeopatie nemůže působit proti niterným potřebám duše člověka. A nemoc může být takovou potřebou, dokonce potřebou silnou a naléhavou. Porozumění symptomům, této řeči duše, je tedy důležitým předpokladem úspěšné léčby a trvalého uzdravení.“ 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.8.2019 07:41

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze