Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Moučnivka v pusince

Autor: Redakce

Moučnivka je bělavý povlak objevující se na patře, jazyku či dásních. Někdy na pohled působí jako sražené mléko. Okraje výsevu jsou červené a ohraničené. Ze začátku je možné povlak setřít, později pevně přilne k sliznici. Jde o plísňové onemocnění, proto je důležité předejít dalšímu rozšíření do trávicího traktu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, naší roční dceři se v polovině listopadu objevila v pusince kandidóza. Na jazyku měla cca 1mm vrstvu „tvarohu“ a na patře velké, bílé (uprostřed červené) skvrny. Lékařka mi doporučila genciánovou violeť. Po ní dcerce zmizely skvrny na patře a jazýček se jí výrazně zlepšil. Ale okolo řitního otvoru a na přirození se jí začaly tvořit desítky, možná stovky „vřídků“. Naštěstí ji nebolí, ale neustále přibývají další. Dávám jí kapky Biopron, a protože kojím, omezila jsem cukr v její i svojí stravě. Dočetla jsem se o homeopatickém přípravku Borax. Je prosím vhodný v případě naší dcerky? Děkuji.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, určitě bych nasadila:

  • BORAX 9 C – 5 granulí a
  • CANDIDA ALBICANS nebo MONILIA ALBICANS 9 C (jsou to stejné léky s různým názvem, momentálně v ČR pouze na lékařský předpis) – 2x denně 5 granulí.

Přeji rychlou úpravu problému.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 01:43

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze