Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Moučnivka v pusince

Autor: Redakce

Moučnivka je bělavý povlak objevující se na patře, jazyku či dásních. Někdy na pohled působí jako sražené mléko. Okraje výsevu jsou červené a ohraničené. Ze začátku je možné povlak setřít, později pevně přilne k sliznici. Jde o plísňové onemocnění, proto je důležité předejít dalšímu rozšíření do trávicího traktu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, naší roční dceři se v polovině listopadu objevila v pusince kandidóza. Na jazyku měla cca 1mm vrstvu „tvarohu“ a na patře velké, bílé (uprostřed červené) skvrny. Lékařka mi doporučila genciánovou violeť. Po ní dcerce zmizely skvrny na patře a jazýček se jí výrazně zlepšil. Ale okolo řitního otvoru a na přirození se jí začaly tvořit desítky, možná stovky „vřídků“. Naštěstí ji nebolí, ale neustále přibývají další. Dávám jí kapky Biopron, a protože kojím, omezila jsem cukr v její i svojí stravě. Dočetla jsem se o homeopatickém přípravku Borax. Je prosím vhodný v případě naší dcerky? Děkuji.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, určitě bych nasadila:

  • BORAX 9 C – 5 granulí a
  • CANDIDA ALBICANS nebo MONILIA ALBICANS 9 C (jsou to stejné léky s různým názvem, momentálně v ČR pouze na lékařský předpis) – 2x denně 5 granulí.

Přeji rychlou úpravu problému.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.10.2019 12:34

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze