Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Olizování tlapek vede k mykóze

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Přišlo to náhle a nejdříve jsem tomu příliš nevěnovala pozornost. Pes si přece tlapky může olizovat i jen tak, třeba z nudy, jako když si člověk okusuje nehty. Prostě takový zlozvyk. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Když jsem si všimla, že to fenka dělá už poněkolikáté za den, vzala jsem si ji na klín, obrátila na záda a začala jsem tlapku zkoumat. Hledala jsem nějakou třísku, předmět, který si chce vykousat, osinu… Nic jsem nenašla, ale kůže mezi polštářky se mi vůbec nelíbila. Byla zarudlá, jakoby nabobtnalá a celá tlapka působila „mykoticky”. Přemýšlela jsem, co udělám.

Jako první mě napadl límec. Jistojistě se jednalo i o přítomnost kvasinek. Kvasinky mají rády vlhko, takže olizováním se vše ještě zhorší. A vysvětlete psovi, aby si nevšímal něčeho, co mu vadí nebo ho bolí. Nejde to!

Druhá varianta, pokud máte doma jakýkoli vaginální krém proti mykóze, ať už Canesten, Jenamazol nebo Clotrimazol, můžete jej jemně mezi polštářky několikrát za den vetřít. Ovšem nezamezíte tomu, aby si to pes neslízal. Ideálně aspoň 15 minut po namazání psa hlídejte, aby mohl krém chvilku působit a nepatlali jste ho tam zbytečně. A dejte opravdu jen tenkou vrstvu a spíše vmasírujte, než namažte.

Z homeopatik, po kterých jsem ihned sáhla, neboť jsem vyhodnotila horkost postižené tlapky a její bolestivost (fenka mírně kulhala a tlapku si odlehčovala), to byla Cantharis 15 C a Hepar sulfuris calcareum 9 C (= Hepar sulfur). Na neustálé lízání tlapek je výborná Staphysagria 9 C a přidala jsem i homeopatický lék Candida albicans 15 C.

Tlapky je třeba udržovat v čistotě a suchu. Pokud přijdete z venku, kde je vlhko, a navíc pes běhá po špinavém povrchu, např. po hlíně nebo v bahně, je třeba tlapku omýt ve vlažné vodě, zcela vysušit, klidně i vyfénovat, poté aplikovat zmiňovaný krém a vetřít ho mezi polštářky.

Homeopatika podávám ze začátku alespoň 3x denně od každého 2–3 kuličky, po zlepšení frekvenci snížím na jednou denně, a to po dobu alespoň jednoho měsíce.

Výrazné zlepšení nastalo u fenky už po třech dnech. Nyní je zcela bez příznaků a kůže je klidná, suchá, nepůsobí jako nasáklá houba a fenka si tlapky nevšímá.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 05:45

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze