Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie v seniorském věku IV: Dlouhodobá péče o nemocného partnera

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Starší věk sebou přináší svá pozitiva i negativa, radosti i starosti. Ráda bych psala o těch radostných příbězích, jak znám seniory plné síly, vitality, s obrovskou touhou a chutí do života, kteří pravidelně sportují, nestěžují si na občasné bolesti a jsou rádi, že jsou na světě. Bohužel se v lékárně setkávám mnohem častěji s lidmi nemocnými, nespokojenými, unavenými a s pocitem hluboké frustrace. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Časté téma, které toto období sebou přináší, je péče a starosti o nemocného partnera. Myslím tím dlouhodobou péči např. o ležícího pacienta, mnoho měsíců či let upoutaného na lůžko. Pro člověka, který se takto intenzivně a pečlivě stará, to bývá velmi vyčerpávající, a proto i tito lidé potřebují podporu a občasnou pomoc.

Jedním z homeopatických léků, které těmto „pečovatelům“ doporučuji, je Phosphoricum acidum 9, 15 nebo 30 C. Je to lék na psychickou i fyzickou vyčerpanost, která je hlavně dlouhodobá. Ředění volím individuálně a často používám vzestupné ředění. Když je pečující senior hodně vyčerpaný a sám nemá moc svých fyzických sil, začínám dávkováním 9 C 2–3x denně, s nárůstem jeho energie podávám 15 C 2x denně a potom i 30 C 1–2x denně nebo podle toho, jak se cítí.

Pokud je třeba o nemocného pečovat i v noci, a tím pádem si narušit své přirozené biorytmy, přidávám homeopatický lék Cocculus indicus 15 C 2–3x denně.

Pečující také často propadají trudomyslným myšlenkám a pocitům marnosti. V těchto případech přidávám Bachovy kapky:

  • Rescue remedy – krizové kapky vhodné ve všech akutních stavech,
  • Elm – při tělesné i psychické vyčerpanosti a pocitu selhání, strachu, že péči nezvládám dost dobře,
  • Mimulus – při strachu z konkrétních věcí a událostí (i ze smrti),
  • Olive – při totálním vyčerpání na všech úrovních (fyzické i psychické),
  • Hornbeam – nedůvěra ve své schopnosti a tělesná i duševní vyčerpanost,
  • Red chestnut – při neúměrném strachu o partnera (nebo nemocného člena rodiny).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.4.2019 12:30

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze