Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie v seniorském věku IV: Dlouhodobá péče o nemocného partnera

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Starší věk sebou přináší svá pozitiva i negativa, radosti i starosti. Ráda bych psala o těch radostných příbězích, jak znám seniory plné síly, vitality, s obrovskou touhou a chutí do života, kteří pravidelně sportují, nestěžují si na občasné bolesti a jsou rádi, že jsou na světě. Bohužel se v lékárně setkávám mnohem častěji s lidmi nemocnými, nespokojenými, unavenými a s pocitem hluboké frustrace. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Časté téma, které toto období sebou přináší, je péče a starosti o nemocného partnera. Myslím tím dlouhodobou péči např. o ležícího pacienta, mnoho měsíců či let upoutaného na lůžko. Pro člověka, který se takto intenzivně a pečlivě stará, to bývá velmi vyčerpávající, a proto i tito lidé potřebují podporu a občasnou pomoc.

Jedním z homeopatických léků, které těmto „pečovatelům“ doporučuji, je Phosphoricum acidum 9, 15 nebo 30 C. Je to lék na psychickou i fyzickou vyčerpanost, která je hlavně dlouhodobá. Ředění volím individuálně a často používám vzestupné ředění. Když je pečující senior hodně vyčerpaný a sám nemá moc svých fyzických sil, začínám dávkováním 9 C 2–3x denně, s nárůstem jeho energie podávám 15 C 2x denně a potom i 30 C 1–2x denně nebo podle toho, jak se cítí.

Pokud je třeba o nemocného pečovat i v noci, a tím pádem si narušit své přirozené biorytmy, přidávám homeopatický lék Cocculus indicus 15 C 2–3x denně.

Pečující také často propadají trudomyslným myšlenkám a pocitům marnosti. V těchto případech přidávám Bachovy kapky:

  • Rescue remedy – krizové kapky vhodné ve všech akutních stavech,
  • Elm – při tělesné i psychické vyčerpanosti a pocitu selhání, strachu, že péči nezvládám dost dobře,
  • Mimulus – při strachu z konkrétních věcí a událostí (i ze smrti),
  • Olive – při totálním vyčerpání na všech úrovních (fyzické i psychické),
  • Hornbeam – nedůvěra ve své schopnosti a tělesná i duševní vyčerpanost,
  • Red chestnut – při neúměrném strachu o partnera (nebo nemocného člena rodiny).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 07:42

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze