Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Agrohomeopatie: Příprava a aplikace homeopatického roztoku
Autor: J. T. Holub
Podobně jako v humánní či veterinární medicíně můžeme pro posílení imunity rostlin používat homeopatika. Striktně řečeno, homeopatika vlastně nic jiného neumí: Vždy jde o posílení imunitního systému, jednou na tomto, jindy zas na jiném místě, stejně jako Microsoft vydává různé „záplaty“, které si čas od času musíme nainstalovat do počítače, abychom se uchránili před viry a jiným škodlivým malwarem.

Zdroj: Shutterstock
Homeopatika jsou vlastně takové „záplaty“ na poškozený imunitní systém. Kterou záplatu použít zjistíme vyhodnocením symptomů a modalit u daného pacienta. Také u rostlin půjde při aplikacích homeopatik vždy o totéž: O omezení působení stresu a posílení imunitního systému rostlin. Jenže rostlina neumí mluvit (pohádku Pyšná princezna berme jako výjimku potvrzující pravidlo), takže nám nic neřekne a my musíme sami přijít na to, co jí schází. Proto je dobré vědět, že také stres u rostlin má, podobně jako u lidí, desítky různých tváří, a tak vadnutí rostliny nemusí být nutně způsobeno suchem, ale naopak třeba přemokřením substrátu.
Co se týče vlastního použití homeopatik, existují v zásadě dvě možnosti: zálivka a postřik. Pro vlastní aplikaci homeopatik je třeba nejprve rozpustit 10 globulí nebo 1–2 tablety v cca 0,4 litru vody, ideálně v PET lahvi o objemu 0,5 litru se šroubovacím uzávěrem. Po rozpuštění globulí láhev uzavřete a s lahví desetkrát bouchněte o zem. Dbejte na to, aby láhev nebyla plná. Nad hladinou musí být volný prostor, aby se kapalina při každém nárazu intenzivně promísila. Takto připravený „homeopaticky aktivní roztok“ pak přimíchávejte do zálivkové vody, případně nalejte do zádového postřikovače, doplňte vodou, promíchejte a aplikujte. Koncentrace homeopaticky aktivního roztoku by neměla být nižší než 0,5 % (půl decilitru do 10 litrů vody). Rozhodně nebude vadit, pokud do postřiku přidáte i některé z listových hnojiv v dávce doporučované výrobcem. To účinnost homeopatika nesníží.
Pro aplikaci postřikem je ideální večer, případně den se zamračenou oblohou. Slunečné počasí není vhodné. Rostliny mají v důsledku přímé expozice slunci uzavřené průduchy a také silná vosková vrstvička na listech ztěžuje pronikání roztoku do rostlinných pletiv.
Pro aplikace k jednotlivým rostlinám, keřům a stromům je možno využít i zálivku do půdy, opět při koncentraci homeopaticky aktivního roztoku nejméně 0,5 %. S přídavkem hnojiva do zálivky ale opatrně, raději méně než více. Poškození kořenů vysokou koncentrací živin je častá chyba pěstitelů – nejlépe je viditelná na „rezavých“ okrasných trávnících, případně na postupném a neodvratném odumírání keře či stromu.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích