Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Agrohomeopatie: Příprava a aplikace homeopatického roztoku

Autor: J. T. Holub

Podobně jako v humánní či veterinární medicíně můžeme pro posílení imunity rostlin používat homeopatika. Striktně řečeno, homeopatika vlastně nic jiného neumí: Vždy jde o posílení imunitního systému, jednou na tomto, jindy zas na jiném místě, stejně jako Microsoft vydává různé „záplaty“, které si čas od času musíme nainstalovat do počítače, abychom se uchránili před viry a jiným škodlivým malwarem.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatika jsou vlastně takové „záplaty“ na poškozený imunitní systém. Kterou záplatu použít zjistíme vyhodnocením symptomů a modalit u daného pacienta. Také u rostlin půjde při aplikacích homeopatik vždy o totéž: O omezení působení stresu a posílení imunitního systému rostlin. Jenže rostlina neumí mluvit (pohádku Pyšná princezna berme jako výjimku potvrzující pravidlo), takže nám nic neřekne a my musíme sami přijít na to, co jí schází. Proto je dobré vědět, že také stres u rostlin má, podobně jako u lidí, desítky různých tváří, a tak vadnutí rostliny nemusí být nutně způsobeno suchem, ale naopak třeba přemokřením substrátu.

Co se týče vlastního použití homeopatik, existují v zásadě dvě možnosti: zálivka a postřik. Pro vlastní aplikaci homeopatik je třeba nejprve rozpustit 10 globulí nebo 1–2 tablety v cca 0,4 litru vody, ideálně v PET lahvi o objemu 0,5 litru se šroubovacím uzávěrem. Po rozpuštění globulí láhev uzavřete a s lahví desetkrát bouchněte o zem. Dbejte na to, aby láhev nebyla plná. Nad hladinou musí být volný prostor, aby se kapalina při každém nárazu intenzivně promísila. Takto připravený „homeopaticky aktivní roztok“ pak přimíchávejte do zálivkové vody, případně nalejte do zádového postřikovače, doplňte vodou, promíchejte a aplikujte. Koncentrace homeopaticky aktivního roztoku by neměla být nižší než 0,5 % (půl decilitru do 10 litrů vody). Rozhodně nebude vadit, pokud do postřiku přidáte i některé z listových hnojiv v dávce doporučované výrobcem. To účinnost homeopatika nesníží.

Pro aplikaci postřikem je ideální večer, případně den se zamračenou oblohou. Slunečné počasí není vhodné. Rostliny mají v důsledku přímé expozice slunci uzavřené průduchy a také silná vosková vrstvička na listech ztěžuje pronikání roztoku do rostlinných pletiv.

Pro aplikace k jednotlivým rostlinám, keřům a stromům je možno využít i zálivku do půdy, opět při koncentraci homeopaticky aktivního roztoku nejméně 0,5 %. S přídavkem hnojiva do zálivky ale opatrně, raději méně než více. Poškození kořenů vysokou koncentrací živin je častá chyba pěstitelů – nejlépe je viditelná na „rezavých“ okrasných trávnících, případně na postupném a neodvratném odumírání keře či stromu. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

J. T. Holub

Autor: J. T. Holubhomeopat, odborník na rostlinnou produkci

J. T. Holub (jedná se o pseudonym) studoval homeopatii v Mnichově, kde v letech 2000 až 2010 pracoval jako produktový manažer společnosti Dow AgroSciences. Z této doby se datují jeho první pokusy v oblasti ochrany a posilování vitality bylin, keřů a stromů pomocí homeopatických přípravků a Schüsslerových solí.

Jako odborník na rostlinnou produkci je J.T. přesvědčen, že použití homeopatických přípravků a zejména Schüsslerových solí v ochraně a výživě rostlin může významně omezit nutné aplikace chemických látek, zejména fungicidů a insekticidů, ale též minerálních hnojiv. V konečném důsledku budou potraviny zdravější, prakticky bez reziduí pesticidů, ekosystémy druhově bohatší a zdroje podzemní vody nebudou kontaminovány dusičnany v důsledku nadměrného používání dusíkatých hnojiv. K naplnění této vize bude samozřejmě zapotřebí značného úsilí odborníků i nadšených laiků, ale cíl stojí za to. Neboť, jak říká J.T.: „Přírodu neodkazujeme našim potomkům, my si ji od nich půjčujeme!“

J. T. Holub je obdivovatelem myšlenek a díla Thorwalda Dethlefsena, v ČR je znám zejména jako autor několika populárně naučných publikací z oblasti humánní homeopatie a je též autorem on-line homeopatického poradenství na www.kezdravi.cz.

Motto: „Homeopatie nemůže působit proti niterným potřebám duše člověka. A nemoc může být takovou potřebou, dokonce potřebou silnou a naléhavou. Porozumění symptomům, této řeči duše, je tedy důležitým předpokladem úspěšné léčby a trvalého uzdravení.“ 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:36

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze