Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak podpořit chuť k jídlu u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V současné době je nepřeberné množství možností, jak psa krmit. Zda granulovanou stravou, která se zdá být kompletní, pro člověka pohodlná, nicméně pro psa nejméně „voňavá” a chuťově atraktivní, nebo vařenou stravou, která je díky varu zbavena cizopasníků a různých bakterií a pro psa je stravitelnější a jistě chuťově zajímavější než granule, které dostává každý den buď v suché, nebo máčené podobě.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Třetí možností je pak barfování. To je asi nejpřirozenější strava, ovšem ne každému jedinci může tento typ krmení vyhovovat a kvůli nezkušenosti a ne zcela odborné informovanosti se pak majitel, jenž se nadchnul pro barfování, může ocitnout ve veterinární ordinaci např. s ucpaným psem, který má ve střevech plno kostí a nemůže se vyprázdnit.

V tomto článku se chci zabývat stravou vařenou, která je vzhledem k pohodlnosti zřejmě nejméně přijatelnou pro majitele zvířete, ale asi nejbezpečnější, co se týče problémů se zažíváním, neboť psovi nezpůsobuje téměř žádné zažívací problémy.

U řady psů se kvůli konzumaci stejných granulí vyskytují průjmy a zvracení, které přecházejí v chronické trávicí potíže. Není divu, když téměř každé granule obsahují složku kuřete, ať už v jakékoli podobě. Máme např. granule jehněčí s rýží, ovšem ve složení najdeme i kuřecí tuk. Prostě všude je velmi často kuře.

Pokud mi přijde majitel s pejskem, jenž chodí nahrbený, je zimomřivý, často říhá nebo trpí nechutenstvím, první, co psovi nasadím, je Arsenicum album 9 C, a to v častých intervalech 3–4x denně dvě granulky do tlamky. Má-li pes velmi bolestivé břicho, nasadím Antimonium crudum 9 C a Nux vomicu ve stejném ředění. Jestliže to není příliš velký jedlík, pomoc by mohla nastat v homeopatickém léku Lycopodium clavatum 9 C.

A co vařím? Vždy mix masa. Obsahuje jak vnitřnosti, např. kachní srdce a žaludky, tak kvalitní svalovinu v podobě hovězího, koňského, telecího či krůtího masa. Občas podám např. vařený hovězí jazyk, kvalitní hovězí srdce nebo jehněčí maso apod. K masu přidám vařenou zeleninu. Obvykle navařím mrkev, celer, petržel i s natí, někdy brokolici, řepu, spařím hlávkový salát a nadrobno nakrájím. Někdy nastrouhám jablíčko. K masu podávám výhradně rýži, nikoli těstoviny, které v žaludku bobtnají a kysnou, nebo brambor, který projde jen jako balast.

K úplné krmné dávce pak chybí už jen nějaký vitamínový či minerální komplex. Raději používám sypanou formu než tablety. Používám Roboran chondro 6, z vitaminových směsí mám ráda emulzi Canivita. Občas přisypu spirulinu či chlorellu, přípravek HEFE na dobré trávení, někdy špetku mletého kokosu, při řidší stolici použiji přípravek Lepicol.

Mí psi jsou šťastní a stále při chuti.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 04:13

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze