Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak podpořit chuť k jídlu u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

V současné době je nepřeberné množství možností, jak psa krmit. Zda granulovanou stravou, která se zdá být kompletní, pro člověka pohodlná, nicméně pro psa nejméně „voňavá” a chuťově atraktivní, nebo vařenou stravou, která je díky varu zbavena cizopasníků a různých bakterií a pro psa je stravitelnější a jistě chuťově zajímavější než granule, které dostává každý den buď v suché, nebo máčené podobě.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Třetí možností je pak barfování. To je asi nejpřirozenější strava, ovšem ne každému jedinci může tento typ krmení vyhovovat a kvůli nezkušenosti a ne zcela odborné informovanosti se pak majitel, jenž se nadchnul pro barfování, může ocitnout ve veterinární ordinaci např. s ucpaným psem, který má ve střevech plno kostí a nemůže se vyprázdnit.

V tomto článku se chci zabývat stravou vařenou, která je vzhledem k pohodlnosti zřejmě nejméně přijatelnou pro majitele zvířete, ale asi nejbezpečnější, co se týče problémů se zažíváním, neboť psovi nezpůsobuje téměř žádné zažívací problémy.

U řady psů se kvůli konzumaci stejných granulí vyskytují průjmy a zvracení, které přecházejí v chronické trávicí potíže. Není divu, když téměř každé granule obsahují složku kuřete, ať už v jakékoli podobě. Máme např. granule jehněčí s rýží, ovšem ve složení najdeme i kuřecí tuk. Prostě všude je velmi často kuře.

Pokud mi přijde majitel s pejskem, jenž chodí nahrbený, je zimomřivý, často říhá nebo trpí nechutenstvím, první, co psovi nasadím, je Arsenicum album 9 C, a to v častých intervalech 3–4x denně dvě granulky do tlamky. Má-li pes velmi bolestivé břicho, nasadím Antimonium crudum 9 C a Nux vomicu ve stejném ředění. Jestliže to není příliš velký jedlík, pomoc by mohla nastat v homeopatickém léku Lycopodium clavatum 9 C.

A co vařím? Vždy mix masa. Obsahuje jak vnitřnosti, např. kachní srdce a žaludky, tak kvalitní svalovinu v podobě hovězího, koňského, telecího či krůtího masa. Občas podám např. vařený hovězí jazyk, kvalitní hovězí srdce nebo jehněčí maso apod. K masu přidám vařenou zeleninu. Obvykle navařím mrkev, celer, petržel i s natí, někdy brokolici, řepu, spařím hlávkový salát a nadrobno nakrájím. Někdy nastrouhám jablíčko. K masu podávám výhradně rýži, nikoli těstoviny, které v žaludku bobtnají a kysnou, nebo brambor, který projde jen jako balast.

K úplné krmné dávce pak chybí už jen nějaký vitamínový či minerální komplex. Raději používám sypanou formu než tablety. Používám Roboran chondro 6, z vitaminových směsí mám ráda emulzi Canivita. Občas přisypu spirulinu či chlorellu, přípravek HEFE na dobré trávení, někdy špetku mletého kokosu, při řidší stolici použiji přípravek Lepicol.

Mí psi jsou šťastní a stále při chuti.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 13:30

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze