Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zácpa po zavedení příkrmů

Autor: Redakce

Miminko se konečně pomalu dostane z kojenecké koliky a najednou jsou tu další trávicí potíže! Po zavedení příkrmu se někdy stane, že vaši ratolest začne trápit zácpa. Jestliže nejsou jiné problémy, jen větší intervaly mezi stolicemi, jde o normální stav. Pokud ale dítě musí tlačit namáhavě, a přesto z něj nic nevychází, je potřeba potíže řešit. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Obecně se doporučuje přidat do stravy ovoce a zvýšit příjem tekutin, přidávat olivový olej do jídla, kojení po každém příkrmu, masáž a teplé obklady na bříško. Dostupné jsou také ovocné švestkové šťávy pro miminka anebo probiotika.

Pomoci může i homeopatie:

„Dobrý den, mám pětiměsíčního syna. Do čtyř měsíců byl plně kojený, ale nepřibíral, tak jsme začali s příkrmy. Od té doby má problém se stolicí. Novorozenecká kolika ho trápila od prvního měsíce věku, nyní je to už lepší. I v době plného kojení míval občas tužší stolici. Teď to aktuálně vypadá tak, že sám nemůže stolici vytlačit, tlačí dost často a nic z toho. Když mu pomůžu (držím nožičky), občas něco vytlačí, ale stolice je hodně tuhá (poslepované bobky). Sám už nic nevyloučí, občas tlačí, něco „vykoukne“ a pak zase zmizí.

O víkendu jsme dokonce dali projímadlo, ale i tak to skoro nebyl schopen vytlačit. Příkrm dostává dvakrát denně – většinou zeleninu občas s jáhlami, k obědu s masem. Kromě kojení vypije za den cca 200 ml vody. Hledala jsem v brožurkách vhodná homeopatika, ale nic mi úplně nesedí. Předem Vám děkuji za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Renáta Sikytová:

„Dobrý den,
zkuste chlapečkovi podávat tuto kombinaci homeopatických léků:

  • NUX VOMICA 9 C + SILICEA 9 C – od každého léku vezmete 5 granulí a rozpustíte je současně ve 100 ml převařené kojenecké vody. Vznikne roztok, kde jedna dávka je jedna čajová lžička. Podávejte 3x denně 1 lžičku. Roztok je třeba připravit každý den čerstvý. K podávání použijte plastovou lžičku.“ 
Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:12

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze