Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zácpa po zavedení příkrmů

Autor: Redakce

Miminko se konečně pomalu dostane z kojenecké koliky a najednou jsou tu další trávicí potíže! Po zavedení příkrmu se někdy stane, že vaši ratolest začne trápit zácpa. Jestliže nejsou jiné problémy, jen větší intervaly mezi stolicemi, jde o normální stav. Pokud ale dítě musí tlačit namáhavě, a přesto z něj nic nevychází, je potřeba potíže řešit. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Obecně se doporučuje přidat do stravy ovoce a zvýšit příjem tekutin, přidávat olivový olej do jídla, kojení po každém příkrmu, masáž a teplé obklady na bříško. Dostupné jsou také ovocné švestkové šťávy pro miminka anebo probiotika.

Pomoci může i homeopatie:

„Dobrý den, mám pětiměsíčního syna. Do čtyř měsíců byl plně kojený, ale nepřibíral, tak jsme začali s příkrmy. Od té doby má problém se stolicí. Novorozenecká kolika ho trápila od prvního měsíce věku, nyní je to už lepší. I v době plného kojení míval občas tužší stolici. Teď to aktuálně vypadá tak, že sám nemůže stolici vytlačit, tlačí dost často a nic z toho. Když mu pomůžu (držím nožičky), občas něco vytlačí, ale stolice je hodně tuhá (poslepované bobky). Sám už nic nevyloučí, občas tlačí, něco „vykoukne“ a pak zase zmizí.

O víkendu jsme dokonce dali projímadlo, ale i tak to skoro nebyl schopen vytlačit. Příkrm dostává dvakrát denně – většinou zeleninu občas s jáhlami, k obědu s masem. Kromě kojení vypije za den cca 200 ml vody. Hledala jsem v brožurkách vhodná homeopatika, ale nic mi úplně nesedí. Předem Vám děkuji za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Renáta Sikytová:

„Dobrý den,
zkuste chlapečkovi podávat tuto kombinaci homeopatických léků:

  • NUX VOMICA 9 C + SILICEA 9 C – od každého léku vezmete 5 granulí a rozpustíte je současně ve 100 ml převařené kojenecké vody. Vznikne roztok, kde jedna dávka je jedna čajová lžička. Podávejte 3x denně 1 lžičku. Roztok je třeba připravit každý den čerstvý. K podávání použijte plastovou lžičku.“ 
Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.10.2020 21:27

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze