Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kdy začít s prevencí?

Autor: Lucie Nestrašilová

Ať chceme, nebo ne, období viróz se pomalu, ale jistě blíží a tak se nás naši čtenáři  čím dál tím více ptají, kdy je nejlepší začít s prevencí...

Ilustrační foto

Moje kamarádka, Alena, má dvě malé děti. Elišku a Pepíka. Se svým mužem a dětmi žije v příměstském rodinném domku společně s rodiči, což jí přináší velké výhody, neb má vždy babičku s dědečkem „po ruce“ a nemá starosti s případným hlídáním svých dětí.

Starší dceři, Elišce, je 5 let. Před dvěma roky začala chodit do mateřské školy. Do té doby téměř nemarodila, ale po nástupu do kolektivu se u ní objevovalo jedno onemocnění za druhým. Procházela si tvz. „imunitním tréninkem“, jak jsem byla kdysi i já od paní doktorky mého syna informována, tímto „netradičním tréninkem“ si, bohužel, musí projít každé dítě.

Onemocnění malé Elišky začínalo vždy klasicky tak, jak to my, rodiče malých i starších dětí důvěrně známe. Nejprve dostala lehkou rýmu, nejdříve vodnatou, postupně se rýma zahustila, následně se přidal i kašel, někdy dostala i teplotu. Kamarádka ji musela pokaždé nechat 2-3 dny doma. Naštěstí má „funkční“ babičku a nemusela při těchto krátkodobých virózách přerušovat práci.

Nešťastné však bylo, že kdykoli se Eliška vrátila zpět do školky, stačily 1-2 dny a celý kolotoč se opakoval. Pro Aleninu rodinu to bylo o to horší, že vždy záhy onemocněl i její mladší, 1,5letý bráška, Pepík, který měl však průběh onemocnění o dost komplikovanější. Většinou mu rýma „sedla“ do středouší a opakovaně dostával antibiotika, což situaci, bohužel, neřešilo.

Potíže měla v rodině i babička Elišky a Pepíka, která trpí chronickou bronchitidou. Kdykoli Eliška nebo Pepík onemocněli, babičky stav se zhoršil, trpěla dušností a vždy od své lékařky dostala rovněž antibiotika.

V tomto období jsem se s Alenou moc často neviděla a tak jsem netušila, čím si její rodina prochází. Jednou, když jsme se potkali na svatbě naší společné kamarádky, se mi Alena s tímto problémem svěřila. Jelikož jsem se svým nejmladším synem měla podobné problémy, doporučila jsem jí návštěvu svojí lékařky, která umí mimo jiné velmi efektivně léčit pomocí homeopatie.

Alena se tedy vypravila k paní doktorce do homeopatické poradny. Malému Pepíkovi byla doporučena individuální homeopatická léčba. V rámci první homeopatické konzultace, probrala paní doktorka s Alenou i celkovou rodinnou anamnézu, aby zjistila, jaká onemocnění se v rodině vyskytují a celkovou zdravotní situaci rodiny.

Paní doktorka Aleně doporučila, užívání přípravku Oscillococcinum. Od té doby se četnost virových onemocnění u malé Elišky i ostatních členů rodiny podstatně snížila. Když má Eliška rýmu, zůstane 2-3 dny doma a pak může jít zpátky do školky a nemoc se jí nevrátí. Onemocnění babičky i malého Pepíka probíhají rovněž bez komplikací a kamarádka má radost, že se rozhodla situaci komplexně řešit, zašla k paní doktorce a nedá na Oscillo dopustit.

Zeptali jsme se lékařky, alergoložky, klinické imunoložky a odbornici v homeopatii, MUDr. Evy Kettmannové, na dávkování přípravku Oscillococcinum:

"Svým pacientům doporučuji Oscillococcinum na posílení imunity v podzimním a zimním období, je zvlášť vhodný pro děti, které nastupují do kolektivu nebo díky starším sourozencům jsou vystaveny riziku infekce. U dospělých tento přípravek doporučuji pacientům, kteří trpí na časté infekce dýchacích cest a paušálně všem alergikům a astmatikům. Jakmile začne topná sezona, slábne přirozená obranyschopnost sliznic vůči virům, a to je taky jeden z důvodů, proč mnozí lidé začnou trpět na infekce dýchacích cest právě na podzim. Snažím se doporučit přírodní prostředky, které nezatěžují organizmus vedlejšími účinky, u alergiků považuji tento aspekt za zvlášť důležitý.

Maminky mých malých pacientů se snažím vést k tomu, aby měly doma po ruce domácí lékárničku s homeopatiky a aby v ní nechybělo Oscillococcinum. U akutních nemocí je totiž důležité, aby bylo nasazeno při prvních příznacích (které jako naschvál bývají večer nebo právě přes víkend).

Ve Francii se Oscillo již víc než 60 let těší velké popularitě díky svému účinku v prevenci a léčbě chřipky. Stejnou zkušenost mají i praktičtí lékaři-odborníci v homeopatii u nás. V praxi dětských lékařů je však nejčastěji předepisován na běžné virové infekce - nachlazení, bolest v krku, akutní rýma, zánět hrtanu, zánět průdušnice, všechny tyto nemoci jsou nejčastěji způsobeny právě viry a Oscillo podporuje protivirovou imunitu. Důležité je podat první dávku co nejdřív a dodržet dávkování, které uvádím v tabulce.

Preventivní dávkování 1 dóza týdně
U akutní nemoci

Od prvních příznaků co nejdříve užít 1 dózu, následně užívat 1 dózu 3x denně po dobu 1-3 dnů.

 

Celý obsah jedné dózy nechat rozpustit pod jazykem, nezapíjet, užívat mezi jídly (odstup od jídla by měl být aspoň 15 minut).

Pro děti a dospělé je dávkování stejné. Pro miminka rozpusťte jednu dávku (1 dóza) v trošce převařené kojenecké vody, počet dávek je stejný jako u dospělých.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucie Nestrašilová je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2017 20:42

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze