Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Proč se musí doma vyrobená kosmetika konzervovat?

Autor: Bc. Martina Ondrová

Protože naše ruce, pomůcky k výrobě a nádobky na kosmetiku nejsou sterilní. Od okamžiku, kdy do emulze přidáte vodu, mají do té doby neškodné bakterie a plísně úžasné podmínky k množení. Pokud nechcete svůj produkt zahltit konzervanty, musíte dodržovat úzkostlivou hygienu. Tím snížíte výskyt choroboplodných zárodků na minimum. To vše podpoříte dezinfekcí pomůcek, kelímků a rukou alkoholem. 

Ilustrační foto
Zdroj: www.cremes.cz

Nejprve vše pečlivě vydezinfikujte alkoholem, namíchejte si svůj produkt a na závěr máte dvě možnosti. Při té první budete uchovávat čerstvě vyrobený krém nebo pleťové mléko v lednici, odebírat pouze čistou špachtličkou a počítat s trvanlivostí dva týdny. Pokud si vyberete druhou možnost, přidáte deset kapek konzervantu vhodného pro přírodní kosmetiku na padesát mililitrů výrobku. Krém nebo mléko potom nemusíte skladovat v lednici, můžete jej odebírat prsty a prodloužíte životnost svého výrobku na tři měsíce.

Jak si namíchat luxusní krém z přírodních surovin

Recepty najdete na blog.cremes.cz. Není to těžší než umíchat drink. Nachystejte si dvě malé zavařovací lahve. Do jedné z nich se vám musí vejít metlička elektrického šlehače, kterým děláte krémy, pomazánky nebo sníh z bílků. Do této lahvičky odvažte olej, kosmetické máslo a emulgátory podle receptu. Do druhé lahvičky odvažte hydrolát nebo destilovanou vodu.

Obě zavařovací láhve vložte do vodní lázně a zahřívejte, až se v oleji rozpustí emulgátory a na stěnách sklenice s vodou se začne srážet pára. Potom obě sklenice vyjměte z vodní lázně. Za stálého míchání elektrickou metličkou pomalu vlévejte vodu do oleje a míchejte asi čtyři minuty. Pak vložte zavařovací sklenici s emulzí do misky se studenou vodou a míchejte další čtyři minuty. Až bude směs vlažná, můžete přidat účinné látky a konzervant. Ještě chvíli míchejte – a váš jedinečný krém je hotový.

Další informace naleznete na: www.cremes.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Martina Ondrová

Autor: Bc. Martina Ondrová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:59

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze