Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Proč se musí doma vyrobená kosmetika konzervovat?

Autor: Bc. Martina Ondrová

Protože naše ruce, pomůcky k výrobě a nádobky na kosmetiku nejsou sterilní. Od okamžiku, kdy do emulze přidáte vodu, mají do té doby neškodné bakterie a plísně úžasné podmínky k množení. Pokud nechcete svůj produkt zahltit konzervanty, musíte dodržovat úzkostlivou hygienu. Tím snížíte výskyt choroboplodných zárodků na minimum. To vše podpoříte dezinfekcí pomůcek, kelímků a rukou alkoholem. 

Ilustrační foto
Zdroj: www.cremes.cz

Nejprve vše pečlivě vydezinfikujte alkoholem, namíchejte si svůj produkt a na závěr máte dvě možnosti. Při té první budete uchovávat čerstvě vyrobený krém nebo pleťové mléko v lednici, odebírat pouze čistou špachtličkou a počítat s trvanlivostí dva týdny. Pokud si vyberete druhou možnost, přidáte deset kapek konzervantu vhodného pro přírodní kosmetiku na padesát mililitrů výrobku. Krém nebo mléko potom nemusíte skladovat v lednici, můžete jej odebírat prsty a prodloužíte životnost svého výrobku na tři měsíce.

Jak si namíchat luxusní krém z přírodních surovin

Recepty najdete na blog.cremes.cz. Není to těžší než umíchat drink. Nachystejte si dvě malé zavařovací lahve. Do jedné z nich se vám musí vejít metlička elektrického šlehače, kterým děláte krémy, pomazánky nebo sníh z bílků. Do této lahvičky odvažte olej, kosmetické máslo a emulgátory podle receptu. Do druhé lahvičky odvažte hydrolát nebo destilovanou vodu.

Obě zavařovací láhve vložte do vodní lázně a zahřívejte, až se v oleji rozpustí emulgátory a na stěnách sklenice s vodou se začne srážet pára. Potom obě sklenice vyjměte z vodní lázně. Za stálého míchání elektrickou metličkou pomalu vlévejte vodu do oleje a míchejte asi čtyři minuty. Pak vložte zavařovací sklenici s emulzí do misky se studenou vodou a míchejte další čtyři minuty. Až bude směs vlažná, můžete přidat účinné látky a konzervant. Ještě chvíli míchejte – a váš jedinečný krém je hotový.

Další informace naleznete na: www.cremes.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Martina Ondrová

Autor: Bc. Martina Ondrová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 22:04

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze