Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Agrohomeopatie: Silnější přežije

Autor: J. T. Holub

Někdy se i přes veškerou snahu nevyhneme situacím, kdy námi pěstované rostliny začnou strádat, špatně rostou, jejich plody jsou malé, letorosty a výhonky obalené mšicemi. Co se to tedy děje? Nic mimořádného. V podstatě vidíme symptomy hlubší příčiny – stresu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Můžeme samozřejmě mšice zahubit postřikem, ale ony se za několik dní objeví znovu. Proti houbovým chorobám můžeme aplikovat fungicidy, samozřejmě také opakovaně, tím častěji, čím hlubší je stres rostliny a čím větší infekční tlak hlásí rostlinolékařská služba na svých webových stránkách.

Nicméně máme ještě další možnost: Posílit imunitní systém rostlin homeopatiky, neboť právě stresem oslabený imunitní systém doslova láká škůdce a choroby na oslabenou rostlinu. To je zcela přirozená součást evoluce a přírodního výběru: silnější přežije, slabý je zničen chorobami, škůdci a parazity. Zde vidíme skutečný důvod, proč vlastně škůdci a parazité existují. Stimulují obranné mechanismy rostliny, která, pokud přežije, vytvoří kvalitnější a odolnější potomstvo. Pokud nepřežije, z hlediska přírody se nic zlého neděje. Její místo zaujmou silnější jedinci nebo úspěšnější druhy.

My pěstitelé ale nebudeme hynutí rostlin na naší zahrádce či květináčích jen tak nečinně přihlížet! V době sucha snižujeme míru stresu závlahou, proti příliš intenzivnímu slunečnímu žáru chráníme citlivé rostliny přistíněním, sbíráme slimáky, mšice a další škůdce likvidujeme insekticidy. Je to ale opravdu to jediné, co můžeme dělat? Jaké další možnosti máme? A co je nejdůležitější: Dokážeme posilovat imunitní systém rostlin, aby se rostliny proti patogenům a škůdcům ochránily samy?

V příštím článku se dozvíte, jak připravit a aplikovat homeopatický roztok.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

J. T. Holub

Autor: J. T. Holubhomeopat, odborník na rostlinnou produkci

J. T. Holub (jedná se o pseudonym) studoval homeopatii v Mnichově, kde v letech 2000 až 2010 pracoval jako produktový manažer společnosti Dow AgroSciences. Z této doby se datují jeho první pokusy v oblasti ochrany a posilování vitality bylin, keřů a stromů pomocí homeopatických přípravků a Schüsslerových solí.

Jako odborník na rostlinnou produkci je J.T. přesvědčen, že použití homeopatických přípravků a zejména Schüsslerových solí v ochraně a výživě rostlin může významně omezit nutné aplikace chemických látek, zejména fungicidů a insekticidů, ale též minerálních hnojiv. V konečném důsledku budou potraviny zdravější, prakticky bez reziduí pesticidů, ekosystémy druhově bohatší a zdroje podzemní vody nebudou kontaminovány dusičnany v důsledku nadměrného používání dusíkatých hnojiv. K naplnění této vize bude samozřejmě zapotřebí značného úsilí odborníků i nadšených laiků, ale cíl stojí za to. Neboť, jak říká J.T.: „Přírodu neodkazujeme našim potomkům, my si ji od nich půjčujeme!“

J. T. Holub je obdivovatelem myšlenek a díla Thorwalda Dethlefsena, v ČR je znám zejména jako autor několika populárně naučných publikací z oblasti humánní homeopatie a je též autorem on-line homeopatického poradenství na www.kezdravi.cz.

Motto: „Homeopatie nemůže působit proti niterným potřebám duše člověka. A nemoc může být takovou potřebou, dokonce potřebou silnou a naléhavou. Porozumění symptomům, této řeči duše, je tedy důležitým předpokladem úspěšné léčby a trvalého uzdravení.“ 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:05

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze