Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Agrohomeopatie: Silnější přežije
Autor: J. T. Holub
Někdy se i přes veškerou snahu nevyhneme situacím, kdy námi pěstované rostliny začnou strádat, špatně rostou, jejich plody jsou malé, letorosty a výhonky obalené mšicemi. Co se to tedy děje? Nic mimořádného. V podstatě vidíme symptomy hlubší příčiny – stresu.

Zdroj: Shutterstock
Můžeme samozřejmě mšice zahubit postřikem, ale ony se za několik dní objeví znovu. Proti houbovým chorobám můžeme aplikovat fungicidy, samozřejmě také opakovaně, tím častěji, čím hlubší je stres rostliny a čím větší infekční tlak hlásí rostlinolékařská služba na svých webových stránkách.
Nicméně máme ještě další možnost: Posílit imunitní systém rostlin homeopatiky, neboť právě stresem oslabený imunitní systém doslova láká škůdce a choroby na oslabenou rostlinu. To je zcela přirozená součást evoluce a přírodního výběru: silnější přežije, slabý je zničen chorobami, škůdci a parazity. Zde vidíme skutečný důvod, proč vlastně škůdci a parazité existují. Stimulují obranné mechanismy rostliny, která, pokud přežije, vytvoří kvalitnější a odolnější potomstvo. Pokud nepřežije, z hlediska přírody se nic zlého neděje. Její místo zaujmou silnější jedinci nebo úspěšnější druhy.
My pěstitelé ale nebudeme hynutí rostlin na naší zahrádce či květináčích jen tak nečinně přihlížet! V době sucha snižujeme míru stresu závlahou, proti příliš intenzivnímu slunečnímu žáru chráníme citlivé rostliny přistíněním, sbíráme slimáky, mšice a další škůdce likvidujeme insekticidy. Je to ale opravdu to jediné, co můžeme dělat? Jaké další možnosti máme? A co je nejdůležitější: Dokážeme posilovat imunitní systém rostlin, aby se rostliny proti patogenům a škůdcům ochránily samy?
V příštím článku se dozvíte, jak připravit a aplikovat homeopatický roztok.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích