Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Agrohomeopatie: Silnější přežije

Autor: J. T. Holub

Někdy se i přes veškerou snahu nevyhneme situacím, kdy námi pěstované rostliny začnou strádat, špatně rostou, jejich plody jsou malé, letorosty a výhonky obalené mšicemi. Co se to tedy děje? Nic mimořádného. V podstatě vidíme symptomy hlubší příčiny – stresu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Můžeme samozřejmě mšice zahubit postřikem, ale ony se za několik dní objeví znovu. Proti houbovým chorobám můžeme aplikovat fungicidy, samozřejmě také opakovaně, tím častěji, čím hlubší je stres rostliny a čím větší infekční tlak hlásí rostlinolékařská služba na svých webových stránkách.

Nicméně máme ještě další možnost: Posílit imunitní systém rostlin homeopatiky, neboť právě stresem oslabený imunitní systém doslova láká škůdce a choroby na oslabenou rostlinu. To je zcela přirozená součást evoluce a přírodního výběru: silnější přežije, slabý je zničen chorobami, škůdci a parazity. Zde vidíme skutečný důvod, proč vlastně škůdci a parazité existují. Stimulují obranné mechanismy rostliny, která, pokud přežije, vytvoří kvalitnější a odolnější potomstvo. Pokud nepřežije, z hlediska přírody se nic zlého neděje. Její místo zaujmou silnější jedinci nebo úspěšnější druhy.

My pěstitelé ale nebudeme hynutí rostlin na naší zahrádce či květináčích jen tak nečinně přihlížet! V době sucha snižujeme míru stresu závlahou, proti příliš intenzivnímu slunečnímu žáru chráníme citlivé rostliny přistíněním, sbíráme slimáky, mšice a další škůdce likvidujeme insekticidy. Je to ale opravdu to jediné, co můžeme dělat? Jaké další možnosti máme? A co je nejdůležitější: Dokážeme posilovat imunitní systém rostlin, aby se rostliny proti patogenům a škůdcům ochránily samy?

V příštím článku se dozvíte, jak připravit a aplikovat homeopatický roztok.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

J. T. Holub

Autor: J. T. Holubhomeopat, odborník na rostlinnou produkci

J. T. Holub (jedná se o pseudonym) studoval homeopatii v Mnichově, kde v letech 2000 až 2010 pracoval jako produktový manažer společnosti Dow AgroSciences. Z této doby se datují jeho první pokusy v oblasti ochrany a posilování vitality bylin, keřů a stromů pomocí homeopatických přípravků a Schüsslerových solí.

Jako odborník na rostlinnou produkci je J.T. přesvědčen, že použití homeopatických přípravků a zejména Schüsslerových solí v ochraně a výživě rostlin může významně omezit nutné aplikace chemických látek, zejména fungicidů a insekticidů, ale též minerálních hnojiv. V konečném důsledku budou potraviny zdravější, prakticky bez reziduí pesticidů, ekosystémy druhově bohatší a zdroje podzemní vody nebudou kontaminovány dusičnany v důsledku nadměrného používání dusíkatých hnojiv. K naplnění této vize bude samozřejmě zapotřebí značného úsilí odborníků i nadšených laiků, ale cíl stojí za to. Neboť, jak říká J.T.: „Přírodu neodkazujeme našim potomkům, my si ji od nich půjčujeme!“

J. T. Holub je obdivovatelem myšlenek a díla Thorwalda Dethlefsena, v ČR je znám zejména jako autor několika populárně naučných publikací z oblasti humánní homeopatie a je též autorem on-line homeopatického poradenství na www.kezdravi.cz.

Motto: „Homeopatie nemůže působit proti niterným potřebám duše člověka. A nemoc může být takovou potřebou, dokonce potřebou silnou a naléhavou. Porozumění symptomům, této řeči duše, je tedy důležitým předpokladem úspěšné léčby a trvalého uzdravení.“ 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 16:32

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze