Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podpora tvorby mateřského mléka - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Častými návštěvníky v lékárně jsou maminky, které řeší potíže nejen se svými dětmi, ale nezřídka také s kojením. Nejčastěji k tomu dochází buď brzo po porodu, nebo v období laktační krize. Ta přichází obvykle kolem 3. měsíce věku děťátka a pak ještě kolem půl roku. Projevuje se náhlým snížením množství mateřského mléka a velkým strachem, čím a jak děťátko nakrmit. V této fázi přichází vystrašené maminky do lékárny a žádají radu nebo doporučení na umělou výživu. Často trpí pocitem selhání a viny. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokud je možnost si v klidu s maminkou popovídat, zjistit všechny podrobnosti jejích potíží a strachů, uklidnit ji a vše v klidu vysvětlit, je to první krok k tomu, aby maminka získala zpět svou jistotu a nebála se řešit svou situaci přirozenou cestou.

Psychika maminky je zásadní a na prvním místě. Pokud je v klidu matka, dítě její pohodu automaticky přijímá a reaguje na ni. Maminkám nabízím následující rady:

1. Zvýšit příjem tekutin a během dne popíjet čaj pro kojící matky.

2. HOMEOPATICKÁ PODPORA:

  • CHINA 9 C – ovlivňuje vodní hospodářství v těle. Pomáhá při zvýšených ztrátách tekutin, což kojení je, a má také regenerační účinky na organismus. Dávkování 3x denně po dobu jednoho týdne nebo do zvládnutí situace.
  • RICINUS COMMUNIS 5 C – podporuje tvorbu mateřského mléka. Dávkování 3x denně do plného rozkojení.

3. Na harmonizaci psychiky Bachovy květové esence:

  • Rescue Remedy – kapky nebo pastilky – univerzální vícesložkový přípravek na všechny formy stresu a psychického vypětí.
  • Elm – při pocitu selhání, duševní i tělesné vyčerpanosti.
  • Mimulus – při strachu z konkrétních a očekávaných situací a událostí a nedůvěře v sebe sama.
  • Impatiens – velká netrpělivost, podrážděnost a neklid, chce mít situaci hned vyřešenou a dělá ukvapená rozhodnutí.
  • Aspen – nedefinovatelné strachy, pocity úzkosti a fyzický nebo i mentální třes celého těla.
  • Wild Rose – při pocitu rezignovanosti a depresivní náladě. Podpoří vnitřní klid a vyrovnanost. 
Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.11.2019 20:38

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze