Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podpora tvorby mateřského mléka - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Častými návštěvníky v lékárně jsou maminky, které řeší potíže nejen se svými dětmi, ale nezřídka také s kojením. Nejčastěji k tomu dochází buď brzo po porodu, nebo v období laktační krize. Ta přichází obvykle kolem 3. měsíce věku děťátka a pak ještě kolem půl roku. Projevuje se náhlým snížením množství mateřského mléka a velkým strachem, čím a jak děťátko nakrmit. V této fázi přichází vystrašené maminky do lékárny a žádají radu nebo doporučení na umělou výživu. Často trpí pocitem selhání a viny. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokud je možnost si v klidu s maminkou popovídat, zjistit všechny podrobnosti jejích potíží a strachů, uklidnit ji a vše v klidu vysvětlit, je to první krok k tomu, aby maminka získala zpět svou jistotu a nebála se řešit svou situaci přirozenou cestou.

Psychika maminky je zásadní a na prvním místě. Pokud je v klidu matka, dítě její pohodu automaticky přijímá a reaguje na ni. Maminkám nabízím následující rady:

1. Zvýšit příjem tekutin a během dne popíjet čaj pro kojící matky.

2. HOMEOPATICKÁ PODPORA:

  • China 9 C – ovlivňuje vodní hospodářství v těle. Pomáhá při zvýšených ztrátách tekutin, což kojení je, a má také regenerační účinky na organismus. Dávkování 3x denně po dobu jednoho týdne nebo do zvládnutí situace.
  • Ricinus communis 5 C – podporuje tvorbu mateřského mléka. Dávkování 3x denně do plného rozkojení.

3. Na harmonizaci psychiky Bachovy květové esence:

  • Rescue Remedy – kapky nebo pastilky – univerzální vícesložkový přípravek na všechny formy stresu a psychického vypětí.
  • Elm – při pocitu selhání, duševní i tělesné vyčerpanosti.
  • Mimulus – při strachu z konkrétních a očekávaných situací a událostí a nedůvěře v sebe sama.
  • Impatiens – velká netrpělivost, podrážděnost a neklid, chce mít situaci hned vyřešenou a dělá ukvapená rozhodnutí.
  • Aspen – nedefinovatelné strachy, pocity úzkosti a fyzický nebo i mentální třes celého těla.
  • Wild Rose – při pocitu rezignovanosti a depresivní náladě. Podpoří vnitřní klid a vyrovnanost. 
Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:44

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze