Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Noční skřípání zubů

Autor: Redakce

Noční skřípání zubů je intenzivní skousávání čelistí, které doprovází hlasité skřípání zubů. Je zapříčiněno stahy žvýkacího svalstva. Často ho vyvolává podráždění ústní dutiny (nemoci dásní, změny stavby čelistní kosti apod.). Nepříjemným následkem dlouhodobě trvajícího bruxismu, jak se tomuto jevu odborně říká, je obrušování kousací plochy zubů, a tudíž i porušení skloviny. Těmto nezvratným následkům nočního skřípání zubů lze předejít použitím speciálních dlah na noc. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila ohledně mé šestileté dcery. Trápí mne její noční skřípání zubů. Tento problém je dlouhodobý, trvá to již několik let. Zubař nám nedokázal nijak pomoci. Existuje nějaké homeopatikum, které by jí mohlo pomoct nebo případně zmírnit toto skřípání? O skřípání dcera neví, většinou je to, když se v noci převaluje nebo když ji něco budí. Má navíc dost neklidné spaní, hodně se převaluje a vrtí. O to víc potom zoubky skřípe. Byla bych moc vděčná za jakýkoliv tip. Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, děkuji za podrobný popis potíží. Doporučím lék:

  • Zincum metallicum 15 C – 5 granulí 2x denně, využívejte 2 tuby a následně zvyšte na ředění 30 C ve stejném dávkování.

Věřím, že by se spaní a s ním i skřípání zoubků mělo upravit.

Výčet léků je velký. V případě, že by se stav nezlepšil, by byla vhodná osobní konzultace s lékařem-homeopatem.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.8.2019 12:17

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze