Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak přežít ve zdraví nocování se štěnětem?

Autor: Lucie Nestrašilová

Výchova Kanie jede u nás doma na plné obrátky. Jedním z klíčových témat je u nás nocování. Od prvního dne se probdělých nocí ujal, vědom si své zodpovědnosti, můj muž. Po deseti dnech, kdy přes den pracoval a v noci téměř nespal, jsem ho s ohledem na jeho dramaticky se měnící vizáž vystřídala. Když jsem poslouchala, jak to s ní v noci koulí – tedy, jak to Kanie koulí s mým mužem, nemohla jsem uvěřit vlastním uším. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Noc mého muže:

„Lukásku, jdi spát v jedenáct, dej ji předtím vyčůrat. Pak si nařiď budík na půl druhou, přenes ji na suchou kůru a vrať se s ní do pokoje. Nevšímej si jí, dělej, že jdeš spát, ona asi taky usne. Pak si nařiď budík na čtvrtou, přenes ji na suchou kůru, pak se vraťte… Dej si budík na šestou… Pak už ti ale asi neusne…“
„Jasně,“ více to nekomentuji.

Moje noc s Kanie:

„Muži můj, tak si představ, že jsme si šly lehnout v deset, žádný budík jsme si nenatahovaly a v pět ráno jste nás vzbudili až vy, když jste s Vášou odjížděli na trénink. No tak jsem jí tedy vzala na tu kůru, jak si mi říkal, a vlastně ani nevím, jestli se tam vyčůrala, ale každopádně letěla hned zase zpátky do pelíšku a vylezly jsme z donucení až někdy po sedmé, abychom stihly Vášovi přinést ke škole aktovku, kterou jste ráno zapomněli doma.“

No tak asi tak. My ženy máme přece jen větší mateřské zkušenosti.

A jaké jsou vaše zkušenosti se „psími“ nočními službami?

Podělte se s námi o své zkušenosti, o tipy a rady, které u vás doma fungovaly, a VYHRAJTE KNIHU „Poznáváme homeopatii: Jak šetrně léčit psy a kočky“ od MVDr. Michaely Švaříčkové a MVDr. Václava Holzbauera. Své příspěvky můžete posílat do 11.11.2018 na email: ivana@svethomeopatie.cz, do předmětu uveďte SOUTĚŽ - PSI.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:00

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze