Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bojíte se podzimních viróz???

Autor: Lucie Nestrašilová

Chladné počasí je tu a s ním i množící se výskyt podzimních viróz...

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Ty mohou být způsobeny nejen nakažením druhou osobou, ale i zvýšeným stresem po klidném letním období, u dětí pak nástupem do školy a opětovným plněním povinností, u menších dětí v předškolních zařízeních pak „imunitním tréninkem“, kterým si projde každý „školkový“ nováček.

Ptáte se, co můžete udělat pro to, abyste předešli virovému onemocnění či alespoň zmírnili jeho příznaky?

Naši lékaři, odborníci praktikující homeopatii, doporučují užití léku Oscillococcinum, jako jednoho ze základních léků účinného na počínající virózy. Jedná se o lék, který ovlivňuje vlastní obranyschopnost těla a podporuje náš imunitní systém.

Ideální je, když tento lék nasadíme co nejdříve. Tedy hned ve chvíli, kdy ucítíme první „chřipkové“ příznaky. Pozor, nejde však jen o chřipku jako takovou, ale o příznaky, které jsou těm chřipkovým podobné.

Já osobně jsem například nedávno – v létě na dovolené – podala Oscillo svému muži, a to z toho důvodu, že se cítil unaven, pálily ho oči, pobolívalo ho v krku. Bylo to pravděpodobně způsobeno delším použitím klimatizace v autě při cestě na dovolenou a větší fyzickou námahou způsobenou sportovními aktivitami. Jakmile se mi se svými pocity svěřil, podala jsem mu před spaním Oscillo, v dávkování jsem pokračovala i následující den. Dostal 1 dózu ráno, další pak odpoledne a poslední opět večer před spaním. Díky tomuto léku se brzy postavil na nohy, příznaky onemocnění nakonec pominuly a on mohl pokračovat v dovolenkových aktivitách.

Věřila jsem, že mu Oscillo pomůže, neb já ho užívám nejčastěji právě v době častých onemocnění, když večer ulehnu do postele a cítím, že na mě „něco leze“, tj. pálí mě oči, krk…nasypu si pod jazyk jednu tubičku a ráno se probouzím úplně v pohodě. Zní to možná neuvěřitelně, ale to je má zkušenost. Homeopatie je léčba, kterou si nemůžete nechat vnutit, nemusíte její účinnosti věřit, resp. dokud ji nevyzkoušíte sami na sobě, neuvěříte.

Přesně tak jsem se totiž k homeopatii dostala já. Když jsem byla v nouzi a necítila jsem se já, nebo někdo z rodiny dobře, sáhla jsem po doporučeném homeopatickém léku a vyzkoušela jsem reálně jeho účinnost. Tak to bylo i s Oscillem. Až se tedy nebudete cítit zrovna nejlépe, užijte Oscillo, co nejdříve po projevu prvních příznaků a pak 1 tubičku 3x denně po dobu 1-3 dnů. Věřím, že se vám uleví. Časem se pak možná dostanete do stejné fáze jako já, tj. že budete brát Oscillo i preventivně. Nedělám si totiž iluze o tom, že letos mě i mou početnou rodinu nachlazení zcela mine, chystám se tedy Oscillo užívat již v rámci prevence. Tím netvrdím, že vás žádný virus nemůže porazit. Ale když už se tak stane, věřte, že průběh nemoci bude o dost lehčí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucie Nestrašilová je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2017 20:41

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze